- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

چین حمله انتحاری اخیر در شهرکابل را محکوم کرد

وزارت خارجه چین حمله انتحاری اخیر را در شهرکابل نکوهش کرد و تأکید کرد که بیجنگ از این حمله تکان خورده است.

 

لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه‌ی چین اظهارداشت: “ما از شنیدن خبر حمله‌ی انتحاری اخیر در کابل تکان خوردیم و آن را نکوهش می‌کنیم. چین همچون یک همسایه‌ی دوست صادقانه امیدوار است که افغانستان به زودترین فرصت ممکن بتواند به صلح، ثبات و توسعه برسد.”

 

درحالی که سومین نشست چهارجانبه افغانستان، پاکستان، ایالات متحده امریکا و چین قرار است که تا سه روز دیگر در اسلام آباد برگزار شود، بیجنگ می‌گوید که امید است تا در این نشست نقشه راه برای آغاز گفت‌وگوهای صلح میان کابل و طالبان ترسیم شود.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد: “چین از چهار طرف انتظار دارد تا تلاش‌هایشان را بربنیاد آنچه که بحث کرده‌اند ادامه دهند و به یک نقشه راه که برای همه پذیرفتنی باشد به زودترین فرصت ممکن بدست آید و روند صلح افغانستان به پیش رود. چین آماده است تا نقش‌اش را برای گرفتن نتیجه‌ی مثبت از این تلاش‌ها بازی کند.”

 

قرار است سومین نشست چهارجانبه افغانستان، پاکستان، ایالات متحده و چین قرار است به روز ۱۷دلو سال جاری؛ ششم ماه فبروری در شهراسلام آباد برگزار شود.

 

روز دوشنبه هفته جاری در یک حمله انتحاری ۲۰ تن جان باختند و ۲۹ تن دیگر زخم برداشتند. این حمله در دهمزنگ کابل اتفاق افتاد.