افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 18 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

چگونگی کمک هزار میلیاردی آمریکا به افغانستان!

جرج بوش و باراک اوباما و هیلاری کلینتون و کالین پاول و جان کری و کاندولیزا رایس تصمیم می گیرند که جلوی چشمان سازمان ملل متحد و دهها کشور دیگر ادعا کنند که به افغانستان در طول سیزده سال ($ 1000000000000) هزار میلیارد دالر کمک کردیم.

 

– از این یک هزار میلیارد دالر، 500 میلیارد آن دوباره به آمریکا برمی گردد و در همان واشنگتن و نیویورک و کالفرنیا بین مقام های آمریکایی و سناتوران و لابی گرهای بین المللی تقسیم می شود و 500 میلیارد دالر دیگر آن به افغانستان و در راه مبارزه با تروریزم و دهشت افکنی و خدمات عام المنفعه اختصاص داده می شود.

 

– از 500 میلیارد دالر اختصاص داده شده به مبارزه با تروریزیم 250 میلیارد دالر آن را به کرایه خانه و کرایه موترهای زرهی و تانک و تفنگ و سرباز و طیاره های بدون سرنشین در نظر گرفته می شود و 250 میلیارد دیگر هم به حکومت افغانستان داده می شود.

 

– از 250 میلیارد دالر، حکومت افغانستان 125 میلیارد دالر آن را هزینه می کند بالای خرید موترهای شخصی؛ بلند منزل ها، دکوریشن دفاتر و منازل، سفرهای تفریحی به دوبی و اروپا و آمریکا و انتقال پول به بانک های خارجی و 125 میلیارد دالر دیگر آن را هم به موسسات و انجوها و دفاتر داخلی و بین المللی اختصاص می دهد.

 

– از مجموع 125 میلیارد دالر که به انجوها و خدمات عام المنفعه و بازسازی افغانستان در نظر گرفته شده است 100 میلیارد دالر آن بین سفیران خارجی، والی ها و وزاری حکومتی تقسیم شده و 24 میلیارد دالر آن بین موسسه ها و انجیوهای داخلی و بین المللی تا دست سوم و پنجم و ششم تقسیمات و پروژه ها بصورت درجه بندی شده به فروش می رسند.

 

– از مجموع یک میلیارد باقی مانده هم 500 میلیون دالر آن بین معاونان و روسای موسسه ها و بورس ها و سفرهای خارجی و امکانات شخصی تقسیم می شود و 500 میلیون دالر دیگر به روسای شورای ولایتی، وکلای پارلمان، کمیشن کاران پروژه ها و تقسیم و توزیع می شود.

 

– در خاتمه به مردم فقیر افغانستان هیچ چیزی نمی رسد غیر از ساخت چند مسجد و کلینیک و مکتب و پل با کیفیت های خراب و دست دهم که آنهم با یک بودیجۀ یک هزار میلیارد دالری جداگانه برای برادران عزیز طالب، همه شان را خراب می کنند، می سوزانند و منفجر می کنند.

 

جرج بوش، اوباما، ملل متحد، کشورهای خارجی، سفیران خارجی، وزرا، والی ها، وکلای پارلمان، صاحبان انجو ها، لابی گران بین المللی، روسا، طالبان، تروریستان و همه مردم جهان خوشحال هستند که آمریکا به افغانستان یک هزار میلیارد دالر در طول یک دهه کمک کرده است.

 

 

 

مهدی ثاقب

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار