افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

چگونه به نتایج بهتری برسیم؟!

تیم ملی کریکت افغانستان در مسابقه خود در مقابل هالند شکست فاحشی را متحمل شد.

 این تیم که چند روز پیش توانسته بود به جام جهانی 20 آوره را ه پیدا کند و در مرحله گروهی هالند را شکست دهد، تیمی بی قدرت و ضعیف ظاهر شد و تیم مقابل توانست آنها را با ۴ نمره شکست دهد.

شکست این تیم در مسابقات حاکی از این است که این تیم در مسیر خود در حرکت نیست و بازیکنان انگیزه ای برای بازی نداشته اند.

بسیاری از بازیکنان در زمان توپ زدن نمی توانستند خوب بدوند که باعث شد توسط تیم حریف از میدان خارج شوند .

در مسابقه ای با تیم ایرلند در مراحل آخر پیروزی و راهیابی به جام جهانی ۲۰ آوره بازیکنان نتوانستد خوب میدان داری کنند.

اینها همه ثابت کننده این است که کار زیادی باید روی تیم ملی صورت گیرد.

حال به بررسی برای دریافت نتیجه بهترو برد تیم ملی کریکت می پردازیم :

1.  بازیکنانی که عملکرد خوب ندارند باید حق بازی به آنها داده نشود و تنها بازیکنان که بهترین سطح آمادگی را دارند باید به نمایندگی از کشور به میدان بروند. و از دخالت سیاست در انتخاب بازیکنان به شدت جلوگیری کند، زیرا سیاست می تواند کریکت کشور را تباه نماید.

 

 .2از نگاه فیزیکی، بازیکنان افغانستان در سطح مناسبی نیستند. به مجرد ختم مسابقات رسمی ، بازیکنان افغانستان سر از جلال آباد، پشاور یا اسلام آباد در می آورند و روی آمادگی جسمانی خود کار نمی کنند. به همین دلیل، در مسابقات رسمی یک تعداد بازیکنان آمادگی لازم برای بازی را ندارند.

3.قبل از انجام مسابقات رسمی، بورد کریکت باید مسابقات آمادگی را برای تیم ملی دایر نماید و کوشش نماید تا با تیم های قوی روبرو شوند.

قبل از مسابقات راهیابی به جام جهانی ۲۰ آوره، افغانستان تنها در امارات یک کمپ تمرینی داشت، در حالی که یک تعداد دیگر تیم ها در کشورهای هم چون سریلانکا و آفریقای جنوبی تمرین می نمودند.

توجه روی نکات بالا می تواند تیم ملی کریکت کشور را به سطح بهتر آمادگی برساند و باعث شود تا تیم ملی کریکت در سطح جهانی موفقیت های بهتری کسب نماید. در غیر آن، دیری نخواهد بود که تیم ملی کریکت کشور به سرنوشت کشوری مثل کینیا مواجه شود.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار