افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 اکتبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

چه کسی گفته افغانستان، اسلامی نیست!

این برهنگی دختران در تلویزیون، این خرید و فروش آسان مشروبات الکلی و گوشت خوک، ترویج رقصاندن زنان در جمع مردان و …. قطعا پاسخ آن همه خون جوانانی که برای دفاع از اسلام و وطن شهید شدند، نیست.

محترم ظاهر فرمانده پولیس کابل که برای پاسخ به برخی سوالات در مورد افزایش خرید و فروش و قاچاق مشروبات الکلی و مواد مخدر در شهر کابل بصورت آشکار در مغازه‎ها، در نشست کمیسیون امنیت داخلی پارلمانی حضور یافته بود، گفت: 25 مرکز فساد خارجی و 700 باند فروش مشروبات الکلی و مراکز فساد اخلاقی داخلی در کابل وجود دارد.

محترم ظاهر ضمن بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر وظیفه ریاست مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله است، افزود: پولیس کابل در برابر مصرف و فروش مشروبات الکلی در هوتل‎ها اقدامات جدی اتخاذ و عاملان آن را بازداشت می‌کند اما به دلیل دست داشتن مافیا در فروش و قاچاق مشروبات الکلی در برخی موارد تحت فشارهایی مجبور می‎شوند افراد بازداشت شده را آزاد کنند.

متاسفانه شیوع روز افزون فساد اخلاقی در اقصی نقاط کشور به خصوص شهر کابل نگرانی شهروندان متدین را برانگیخته و آنان همواره از نیروهای امنیتی خواسته‌اند که مراکز فساد اخلاقی را شناسایی و عاملان آن را بازداشت کنند، اما ظاهرا کسی چندان علاقه ای به پیگیری این موضوع ندارد.

متاسفانه دسترسی به مشروبات الکلی هم که این روزها در بازارهای کشور کار دشواری نیست. حتی بر اساس برخی از گزارش‌ها، شماری از ماموران عالی‌رتبه دولت در بازگشت از سفرهای خارجی با خود مشروبات الکلی می‌آورند و یا از همین طریق مواد مخدر را قاچاق می‌کنند. وجود و عرضه گوشت خوک در بازارهای کابل نیز از دیگر مواردی است که نمی توان نادیده گرفت.

پخش فیلمهای مبتذل و غیر اسلامی، دسترسی آسان و فراوان به مشروبات الکلی در مغازه ها و عرضه گوشت خوک در کابل از مواردی است که نشان می دهد غربیها در پی از بین بردن فرهنگ اسلامی و شیوع فرهنگی برهنگی غرب در افغانستان می باشند و عده ای نیز آنها را در این راه همراهی می کنند.

به عنوان نمونه: اینک با وجود قریب به دوصد رسانه صوتی و تصویری، فرهنگ و رسوم ملی‌ به فراموشی سپرده شده است و رادیوها و تلویزیون‌ها به جای حفظ فرهنگ اصیل افغانستانی و اسلامی و اجرای رسالت ایمانی و رسانه‌ای‌شان، از رسانه های غربی الگو برداری می کنند.

البته باید گفت مقصر همه این ناباسامانی ها رسانه ها نیستند، بلکه وزارت اطلاعات و فرهنگ سهم به سایزی در این همه خودسری در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی دارد و از آنجایی که مسوولان این وزارتخانه متمایل به آمریکا هستند، تعجبی ندارد اگر بگوییم سیاست آنها نشات گرفته از سیاست کاخ سفید است زیرا این عزیزان خواسته یا ناخواسته مجری این هدف غرب هستند.

در میان عمده ناراحتی مردم از سکوت شورای علمای افغانستان است. هرچند که اوایل سال گذشته شورای علما طی بیانیه ای از رییس جمهور خواست این دستور را صادر کند، ولی هیچگاه خبرهای مبنی بر پیگیری آن نشر نشد.

به هر حال که این برهنگی دختران در تلویزیون، این خرید و فروش آسان مشروبات الکلی و گوشت خوک، ترویج رقصاندن زنان در جمع مردان و …. قطعا پاسخ آن همه خون جوانانی که برای دفاع از اسلام و وطن شهید شدند، نیست عالی جنابان مستقر در ارگ ریاست جمهوری و عزیزان بزرگوار شورای علمای کشور.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار