- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

چه کسانی به دنبال سقوط ولایت بلخ هستند؟

بلخ

رییس شورای ولایتی «بلخ» در شمال افغانستان بر این باورند که مشاور شورای امنیت ملی، معاون اول رییس‌جمهور کشورمان و رییس‌اجرایی حزب اسلامی حکمتیار به دنبال سقوط ولایت بلخ هستند.

«محمد افضل حدید» رییس شورای ولایتی بلخ در یک نشست خبری اعلام کرد: برخی به دنبال این هستند که امنیت نسبی ولایت بلخ و پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای این ولایت را با مشکلاتی مواجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: پشت پرده اختلافات سیاسى اخیر در ولایت بلخ «عبدالرشید» دوستم معاون اول رییس‌جمهور افغانستان، «حنیف اتمر» مشاور شورای امنیت ملى و «جمعه خان همدرد» رییس اجرایى شوراهاى حزب اسلامى حکمتیار هستند.

«ذبیح الله کاکر» یکی از اعضای شورای ولایت بلخ نیز در این باره گفت: «حنیف اتمر» در سقوط ولایت «کندز» دست داشته و اکنون به دنبال برهم زدن امنیت ولایت بلخ است.

در ادامه وی اظهار داشت: عبدالرشید دوستم معاون اول محمد اشرف‌غنی رییس‌جمهور افغانستان زمانی در ولایت بلخ در مسند قدرت قرار داشت و اکنون نیز به دنبال این مطلب در این ولایت می‌باشد.

این موضوع در حالی از سوی اعضای شورای ولایتی بلخ اعلام می‌شود که مدتی است تنش‌ها میان «عطا محمد نور» والی بلخ و «عبدالرشید دوستم» معاون اول رییس‌جمهور افغانستان افزایش یافته و در مواردی منجر به بروز درگیری میان طرفداران دو طرف شده است.