افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

چهار ولسوالی ارزگان در خطر سقوط است

شورای ولایتی ارزگان هشدارمی دهد که چهارولسوالی این ولایت با خطر سقوط روبه رو استند.

 

اعضای شورای ولایتی ارزگان می گویند که ازچند هفته به این سو راه های این ولسوالی به شهرترینکوت مرکز این ولایت بسته استند وفعالیت های مخالفان مسلح نیز دراین ولسوالی ها بیشتر شده اند.

 

درهمین حال مقام های امنیتی ارزگان می پذیرد که نا امنی ها دراین ولایت افزایش یافته اند.

 

ولسوالی های دهراوود، خاص ارزگان، چهارچینو و گیزاب ولایت ارزگان از چند بدینسو گواه درگیری ها و بسته شدن راه های مواصلاتی استند.

 

شورای ولایتی ارزگان ابراز نگرانی می کند که هرگاه به افزایش ناامنی در این ولایت توجه نشود، این ولسوالی ها به دست مخالفان سقوط خواهند کرد.

 

عبدالکریم خادمزی ییس شورای ولایتی ارزگان می گوید که:”وضعیت امنیتی در ولایت ارزگان هر روز در حال بدتر شده است وراه به ولسوالی خاص نزدیک به یک سال می شود که بسته است، همینطور راه ولسوالی شهید اساس و راهی ولسوالی دهراوود نزدیک به سه ماه می شود که بسته است و تنها می تواند که قطار های نظامی با بسیار فشارهای می تواند که عبور نمایند.”

 

نادری عضو شورای ولایتی ارزگان می گوید که:”ولسوالی های ما در مشکلات اند مثل شهید اساس، خاص ارزگان، چنارتو و دهراوود و ولسوالی گیزاب ولی نسبتأ خوب است. پولیس و اردو جنگ تکتیکی می کند یکبار به جلو میروند باز پس عقب نشینی می کنند. .”

 

والی ارزگان نیز از افزایش ناامنی ها در مقایسه به ماه های پیش نگران است.

 

محمدنذیرخروتی والی ارزگان می گوید که:” ما در ارزگان ولسوالی های داریم که نزدیک به سه یا چهار ماه می شود که راه های شان مسدود است و یک ولسوالی دراین اواخر راه اش مسدود شده است وعملیات برای بازگشایی راه آن جریان دارد و بزودی راه آن که ولسوالی دهراوود است باز خواهد شد و برای ولسوالی های دیگر نیز برنامه های روی دسته است.”

 

اما فرمانده پولیس ارزگان می گوید که مخالفان مسلح برای جنگ در ولایت های زابل و هلمند، به این ولایت آمده اند.

 

غلام سخی روغ لیونی فرمانده پولیس ارزگان می گوید که:”دشمن زمانیکه در قندهار یا هلمند شکست می خورد باز عقب نشینی می کنند به ولایت ارزگان و از یکسال بدین سو کوشش کردند که حضور خود را گسترده سازند و بالای ادارات دولتی حملات داشته باشند که خوشبختانه نتوانستد بخاطریکه نیروهای ما توان دفاع از ادارات دولتی را دارند.”

 

ارزگان از ولایت های ناامن در جنوب کشور است، نگرانی ها این استند که هرگاه به امنیت در ارزگان توجه نشود، این مسأله سبب افزایش ناامنی ها در ولایت های جوار ارزگان خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار