افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

چهارصد جریب زمین در تخار از غاصبین پس گرفته شد

دفتر مطبوعاتی ولایت تخار با نشر یک خبرنامۀ هشدار داده است که ماموران پولیس با کسانیکه در تخریب خانه های خود سر واکنش نشان دهند، برخورد جدی خواهند کرد.

در این خبرنامه آمده است که کارزار مبارزه با غاصبان زمین به دستور محمد یاسین ضیا والی تخار راه اندازی شده که در نخستین اقدام حدود ۴۰۰ جریب زمین از مافیای زمین پس گرفته شده است.

در خبرنامه آمده است که این زمین ها در مناطق بدخشی قشلاق ولسوالی بهارك ولايت تخار از نزد غاصبان پس گرفته شد و به مالکیت دولت درآمده است.

پیش از این به هدایت والی تخار و با هماهنگی شهرداری و قوماندانی امنیه این ولایت به هدف توسعه فضای سبز، دکان های که خود سر در شهر تالقان ساخته شده بود تخریب شد.

قبل از این محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور به والیان، قوماندان های امنیه و روسای امنیت ملی سراسر کشور دستور داده بود تا که برنامه برگشتاندن اراضی غصبی را تطبیق کنند.

مطابق کارزار مبارزه با غصب زمین انتظار می رود هزاران جریب زمین که از سوی مقامات دولتی و زورمندان غصب شده، دوباره به ملکیت دولت سپرده شود.

مساله غصب زمین از جنجال های جدی دولت حامد کرزی بود و چندین کمیسیون برای بازگردان زمین به مالکان اصلی آنها تشکیل شد اما اقدامات این کمیسیون ها محسوس نبوده است.

محمد یاسین ضیا والی ولایت تخار می گوید زمین های که پس گرفته شده زمین های دولتی است که پیش از این توسط زورمندان غصب شده بود.

پیش از این، هزاران تن از باشندگان ولایت تخار به دلیل غضب زمین از سوی زورگویان در این ولایت دست به تظاهرات زده بودند.

باشندگان ولسوالی بهارک ولایت تخار روز گذشته حمایت شان را از کارزار مبارزه با غصب زمین اعلام کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار