افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

چندین زخمی براثر انفجاری در نزدیکی خانه جنرال دوستم…

در نزدیکی منزل جنرال دوستم در شمال افغانستان انفجاری رخ داد.

بامداد امروز پنجشنبه در نزدیکی منزل جنرال عبدالرشید دوستم؛‌ رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان و از سران جبهه ملی در شهر شبرغان شمال افغانستان، انفجاری به وقوع پیوست.

عبدالعزیز غیرت؛ فرمانده پولیس ولایت جوزجان این خبر را تأیید کرده گفت: این انفجار در ۱۰۰ متری منزل جنرال دوستم رخ داده است. به گفته این فرمانده پولیس، در میان زخمی ها دو کودک و یک زن نیز به چشم می خورند.

میرویس امینی؛ رئیس بیمارستان شهر شبرغان نیز به رسانه ها گفت: در این حادثه ۱۱ زخمی  را به این بیمارستان انتقال داده اند که تحت مراقبت های جدی قرار گرفته اند و وضعیت ۴ نفر از آنان وخیم است.

مسئولیت این رویداد را تاکنون فرد یا گروهی به عهده نگرفته است. این حادثه درست پس از آن واقع می شود که تنش ها میان جبهه ملی و حکومت در حال افزایش است. شورای امنیت ملی، دوستم را به خیانت ملی متهم کرده و پرونده وی را به دادستانی کل ارجاع داده است. حامد کرزی نیز اخیرا اگرچه اتهام خیانت ملی را انکار کرد؛ اما گفت که آقای دوستم به دلیل آنچه او ممانعت وی از استخراج نفت شمال، توصیف کرد تحت پیگرد قضایی قرار دارد؛ اما سخنگویان دوستم و همچنین رهبران جبهه ملی آن را توطئه ای هدفمند از سوی حکومت علیه رهبران جبهه و مجاهدین دانسته و حکومت را به بدنام سازی رهبران جبهه ملی متهم کرده اند.

 

 

 

جمهورنیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار