افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 17 اکتبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

چله نشینی از کابل تا لندن

اشرف غنی احمدزی رییس جمهور حکومت وحدت ملی و رییس دولت سهمیه بندی شده تحول و اصلاحات، در یکی از اولین و حایز اهمیت ترین سفرهای خارجی اش رهسپار لندن خواهد شد.

اشرف غنی احمدزی رییس جمهور حکومت وحدت ملی و رییس دولت سهمیه بندی شده تحول و اصلاحات، در یکی از اولین و حایز اهمیت ترین سفرهای خارجی اش به نمایندگی از حکومت مرکزی افغانستان رهسپار لندن خواهد شد.

چله نشینی رییس جمهور برای رسانیدن کابل به لندن از هم اکنون درحالی آغاز شده است که انگلستان همواره و همه جا نقش فعال و موثری بر جریانات سیاسی و نظامی و اقتصادی منطقه داشته است و برنامه های بلند مدتی برای حضور بیشتر و بهتر در سر می پروراند.

کنفرانس بین المللی و بزرگ لندن که 24 و 25 نوامبر با فاصله زمانی 40 روزه از دیدار اشرف غنی و هیات بلندپایه انگلیسی تبار در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد؛ در بطن خود حامل پیغام مهم حضور با دست پر و اطمینان خاطر رییس جمهور افغانستان بود.

بدین معنا که اشرف غنی به تنهایی یا با همراهی عبدالله به نمایندگی از دولت وحدت ملی برای تداوم و توسعه و تعمیق مناسبات دوجانبه کابل لندن تلاش خواهد کرد که می تواند شامل کمک های مالی، تسلیحاتی، نظامی و مشورتی باشد.

سفیر انگلیس در کابل و رییس اداره انکشافی انگلیس در گفتگو با رییس جمهور جدید افغانستان، مدعی جلب حمایت دوام دار جامعه جهانی برای توسعه و ترقی افغانستان و برون رفت از وضعیت کنونی قلب آسیا شده اند که در نوع خود نوید بخش می باشد.

فصل جدیدی از مناسبات کابل لندن با وعده هنوز محقق نشده عبدالله و اشرف غنی در حضوری متفاوت و متمایز از گذشته در مجامع بین المللی مورد انتظار است به گونه ای که روسای جمهور و اجرایی افغانستان باید ابتدا اعتماد مردم ملکی و سپس اعتماد جامعه جهانی را باز یابند.

چله نشینی دولت وحدت ملی برای نیل به اهداف و برنامه هایش در لندن از هم اکنون در کابل آغاز شده است اما دستیابی به خواستها، تحقق وعده ها و نیل به مطالبات همه و همه بستگی به عملکرد و نمودار ارزیابی سیاست داخلی و حکومتداری اشرف غنی دارد و بس.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار