- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

چرخ‌بال‌های ناشناس در حال حمایت از داعش در افغانستان

چرخبال افغانستان [1]

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس به نقل از سفیر روسیه در کابل، برخی از چرخ‌بال‌های ناشناس داعش را در شمال افغانستان پشتیبانی می‌کنند!
الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل ادعا می‌کند که برخی‌از چرخ‌بال‌های بدون نشان، گروه داعش را در شمال افغانستان پشتیبانی می‌کنند، اما غرب در این باره اطلاعاتی به‌دست نمی‌دهد.

او می‌گوید: متأسفانه نه به‌گونۀ رسمی کابل و نه شرکای غربی‌مان قادر به ارایه اطلاعات دقیق و معتبر دربارۀ منشاء و اهداف چرخ‌بال‌های ناشناسی‌که در سرتاسر جمهوری اسلامی افغانستان پرواز می‌کنند و احتمالا در حمل‌ونقل هراس‌افگنان ونیز تجهیزات مورد نیاز آنان دخیل باشند، نداده‌اند.

این دپلومات روس هم‌چنان حکومت را متهم می‌سازد که از ارایۀ اطلاعات دربارۀ چه‌گونه‌گی انتقال گروه داعش به شمال افغانستان، اطلاعاتی به‌دست نمی‌دهد.

آژانس خبررسانی تاس روسی راپور داد که دپلومات روسی بارها این موضوع را با یوناما، همچنین مطرح کرده‌است.

مانتیتسکی می‌افزاید: ما انتظار داریم که همکاری مشترک با کشورهایی که صمیمانه علاقه‌مند به ایجاد صلح و ثبات در جمهوری اسلامی افغانستان استند، این امکان را فراهم می‌سازند تا کسانی را که از هراس‌افگنان پشتیبانی می‌کنند، افشا سازند.

او گفت: چنین حقایقی، باید فاش شوند.

او در ادامۀ سخنانش می‌گوید: ما انتظار داریم که قدرت‌های گسترده‌تر برای نیروهای ایالات متحده در افغانستان حاکمیت آن کشور ونیز منافع کشورهای منطقه را، نقص نکنند.

پیش‌ازاین، اما مقام‎هایی امریکایی چنین گفته‌های مقام‌هایی روس را رد کرده‌ و گفته‌اند که داعش دشمن ایالات متحده است و هم‌اکنون نظامیان امریکایی و افغان، درگیر جنگ با این گروه استند.