- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

چرا سخنگویان داعش در افغانستان به زبان پشتون سخن می گویند؟

مسلما هیچ پشتون افغانستانی حاضر نخواهد شد که کشورش را به گروه تروریستی داعش آن هم با این همه جنایات بفروشد. لذا اینکه سخنگویان این گروه به زبان پشتون سخن می گویند نیز یک توطئه از قبل طرح ریزی شده است.

 

پیام های ویدیویی و گفتگوهای رسانه ای نشان می دهد کسانی که خود را داعش در افغانستان می خوانند، به ظاهر پشتون هستند و همچنان آمادگی خود برای مبارزه در راستای منافع داعش و “خلیفه” را تاکید می کنند.

 

به بیان دیگر گروهی که سعی دارند خود را پشتون بنامند، از شبه نظامیان مسلح مخالف دولت افغانستان و قبایل پشتون در مناطق مختلف پاکستان از جمله بلوچستان این کشور و همچنین مخالفان ایران از جمله گروهک منافقین که از عراق اخراج شده اند، خواسته است که به این گروه بپیوندند و زیر پرچم داعش قرار گیرند.

 

مسلما هیچ پشتون افغانستانی حاضر نخواهد شد که کشورش را به گروه تروریستی داعش آن هم با این همه جنایات بفروشد. لذا اینکه سخنگویان این گروه به زبان پشتون سخن می گویند نیز یک توطئه از قبل طرح ریزی شده است. زیرا همگان می دانیم که پشتون ها از اقوام بزرگ کشور ما هستند و دشمن می خواهد از همین حربه استفاده کند و بگوید اکثر افغانستانی ها خواهان حضور داعش در افغانستان می باشند.

 

در حالی که هرگز این چنین نبوده و نیست. همانگونه که تجربه اثبات کرد اگرچه ظاهر طالبان پشتون بود اما اکثریت آنها پاکستانی و عرب و حتی چچنی بودند که به دستور غرب و با حمایت مزدوران آمریکا، بیست سال است که کشور ما را به خاک و خون کشیده اند.

 

اما نکته جالب درباره این گروه از طالبان و داعش تامین منابع مالی مشترک آنها است. تمامی این گروه های افراطی و تکفیری که بلای جان مردم مسلمان شده اند از کشورهای عربی تامین مالی می شوند.

 

از زمان تشکیل ایتلاف بین المللی غلبه بر داعش اظهارات بسیاری درباره خشک کردن منابع مالی و نظامی این گروه تروریستی تکفیری به گوش رسیده است و حتی برخی از محافل و ناظران تصریح کردند که خشک کردن منابع مالی و نظامی داعش با واداشتن کشورهای حاضر در ایتلاف از حمایت این گروه تکفیری و دیگر گروه‌های مسلح تروریستی فعال در عراق و سوریه آغاز خواهد شد.

 

اینکه این گروه تکفیری منابع مالی خود را از کجا تامین می‌کند؟ و کشورهای حامی آن چه کشورهایی هستند؟ و اینکه چه طرف یا کشوری همچنان به حمایت از آن و فعالیت‌هایش تا به امروز ادامه می‌دهد؟ سوالاتی است که یک جواب دارد. همان جوابی که درباره منابع مالی طالبان مطرح است.

 

تمام منابع مالی داعش با چرخه بانکی همراه است. به این معنی که تمام اموالی که داعش بر آن دست یافته یا از کشورهای عربی یا کشورهای غربی بوده که از چرخه بانک‌های بی‌شمار و متنوع اروپایی و ترک عبور کرده است.

 

درباره نحوه انتقال اموال از برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به گروه تکفیری داعش باید گفت: اموالی که از اهدا کنندگان و صاحبان شرکت‌ها و کارخانه‌ها جمع آوری می‌شود، عمدتا از سوی شیوخ عرب به حساب افراد متمول و ثروتمند و صاحب نفوذی در عربستان واریز می‌شود که دارای حساب‌های بانکی در کشورهای اروپایی است و از طریق سیستم بانکی اروپا به حساب سران داعش واریز می شود همانگونه که درباره طالبان اینگونه بود و هست.

 

نکته ی جالب تر اینکه آمریکا و متحدانش هم که این روزها به بهانه ی مبارزه با داعش دوباره به عراق بازگشته اند و به بهانه نابود کردن افراد داعش، زیرساختهای سوریه را نابود می کنند تا دولت بشار اسد تحت فشار قرار گیرد، به خوبی می دانند که چه کسانی منابع مالی طالبان و داعش را تامین می کنند ولی کاخ سفید هرگز نمی خواهد که این منابع قطع شود تا همچنان به بهانه ی این گروه های افراطی، غربیها بتوانند در منطقه ی ما جولان دهند.

 

ادعای حمایت بخشی از طالبان در افغانستان نیز قطعا به خواسته ی غیر مستقیم آمریکا از طالبان است تا به ناامنی و بی ثباتی در کشور ما بیشتر دامن زده شود. حتی این موضوع که سخنگوی این گروه به زبان پشتو صحبت می کند نیز در واقع نوعی ایجاد تفرقه در بین مردم ما است تا آمریکاییها با دست گذاشتن بر مسایل قومی، همچنان کشور ما را دچار بحران کنند و از این آب گل آلود ماهی بگیرند.