افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

پیگیری تعهدات افغانستان در شصت و یکمین دور اجلاس کمیسیون وضعیت زنان

وزارت امور زنان

روزگذشته دومین مجلس تعقیبی کمیته بین الوزارتی بعد از شصت و یکمین اجلاس کمیسیون وضعیت زنان (csw)، در تالار کنفرانس های وزارت امور زنان برگزار شد.

به گزارش افغان تلکس، ابتدای مجلس وزیر امور زنان از اشتراک نماینده های وزارت خانه ها ابراز خرسندی کرده، شریک ساختن برنامه های کاری ادارات ذیربط  در خصوص بهبود وضعیت زنان و کار مشترک ادارات دولتی و نهاد های حامی زن را در راستای تطبیق پلان عمل تطبیق نتیجه توافق شده در اجلاس قبلیCSW را ارزشمند دانسته افزود: جهت تطبیق تعهدات کشور که در شصت و یکمین اجلاس CSW دارد سعی و تلاش همه ادارات لازم است، وزارت امور زنان با همکاری تمام ادارات و نهاد های حامی زن میخواهد در اجلاس بعدی CSW دستاورد های خوبی در بخش توانمند سازی زنان ارایه دهد.

سپس نماینده وزارت زراعت و مالداری در مورد دستاورد ها و برنامه های این وزارت صحبت نموده، ایجاد مارکت فروش برای محصولات زراعتی و حیوانی زنان را یکی از برنامه های خویش دانسته تاکید نمود که برنامه های زراعت و پروسس مواد غذای در سطح قریه جات در آینده نزدیک ایجاد میشود.

درپایان مجلس، اعضای کمیته توافق کردند که وزارت امور زنان جهت عضو شدن به کمیسیون وضعیت زنان csw، با هماهنگی وزارت امورخارجه اقدام میکند.

قابل یاد آوریست که وزارت امور زنان برای اولین بار غرض تطبیق تعهدات افغانستان در شصت و یکمین اجلاس کمیسیون وضعیت زنان که در ماه مارچ 2017 میلادی تدویر گردیده بود، پلان عمل تطبیقی را تهیه نموده است و روی تطبیق آن کمیته بین الوزارتی هر ماه جلسه های تعقیبی خویش را دایر می نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار