افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 15 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

پیکر شهید سمیه محمدی با حضور جمع کثیری از مسوولان تشییع شد

%d8%aa%d8%b4%db%8c%db%8c%d8%b9

 

پیکر شهید سمیه محمدی وکیل شورای ولایتی دایکندی پس از تشییع در شفاخانه چهار بستر به ولایت دایکندی انتقال یافت تا در زادگاهش به خاک سپرده شود.

روز گذشته پیکر شهید سمیه محمدی وکیل شورای ولایتی دایکندی از شفاخانه چهار صد بستر کابل با حضور جمع کثیری از مردم تشییع گردید. خانم محمدی جهت داد خواهی و بیان مشکلات مردم دایکندی به کابل آمده بود و قبل از شهادتش طی یک کنفرانس خبری در کابل از رهبری حکومت وحدت ملی خواهان رسیدگی به مشکلات اداری و اجتماعی این ولایت به ویژه در بخش معارف٬ صحت عامه و بیکاری گردید.

 

خانم محمدی شامگاه نهم محرم الحرام که در جمع عزاداران سید الشهداء در زیارتگاه کارته سخی حضور یافته بود، در رخ‌داد حمله تروریستی المناک بر عزاداران همراه با چهارده تن دیگر به شهادت رسید.

 

دیروز در مراسم جنازه وی در چهارصد بستر به نمایندگی از ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان محترم سیدآقا فاضل سانچارکی مشاور ارشد رئيس اجرائیه در امور فرهنگی٬ محترم الحاج عبدالقهار عابد رئیس دفتر ریاست اجرائیه٬ محترم محمد ناطقی رئيس کمیسیون نظارت برتطبیق توافقنامه سیاسی٬ محترم احمدظهیر اظهر و محترم احمدجهش انصار از مشاوران ریاست اجرائیه اشتراک نمودند. آنان ضمن حضور در مجلس تشییع جنازه پیام همدردی و تسلیت جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان را نیز به خانواده شهید و اعضای شورای ولایتی ولایت دایکندی وسیله شدند.

 

در این مراسم تعدادی از رهبران احزاب سیاسی، وکلای پارلمان، مسوولین معاونیت ریاست جمهوری و جمع زیادی از جوانان و دانشجویان اشتراک کرده بودند.

 

پیکر شهید سمیه محمدی پس از تشییع در شفاخانه چهار بستر به ولایت دایکندی انتقال یافت تا در زادگاهش به خاک سپرده شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار