افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

پیوستن 22 مخالف مسلح به دولت، در بدخشان!

 

یک گروه 22 نفری مخالفان مسلح در ولسوالی درایم بدخشان به دولت پیوستند.

این گروه تمام امکانات و سلاح دست داشته شان را به دولت تسلیم نموده و وعده سپردند که پس از این با دولت در تأمین امنیت همکار خواهند بود.

شمس الدین فرمانده این گروه در سخنانش، پاکستان را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که پاکستان با دشمن اسلام و مسلمانان است و هرگز نمی خواهد که در افغانستان یک حکومت با ثبات باشد.

او گفت که آنان از حکومت می خواهند در ولسوالی درایم مکاتب دینی را ایجاد کند تا کودکان افغان از رفتن به بیرون از کشور و آموختن تروریسم به نام تعلیمات دینی، بی نیاز شوند.

جنرال علی احمد مبارز رییس امنیت ملی بدخشان نیز گفت که برنامه ریزی هایی برای ضربه زدن به انکشاف و رشد افغانستان در خارج از کشور طرح ریزی می شود.

او از بازداشت یک تروریست که در وزیرستان آموزش دیده بود، خبر داد و او را به خبرنگاران نیز نشان داد.

شاه ولی ادیب والی بدخشان نیز از سایر مخالفان مسلح خواست تا به دولت بپیوندند.

او از ولسوالی وردوج که یکی از ناامن ترین ولسوالی های بدخشان است یاد کرد و افزود که ناامنی مانع بازسازی و انکشاف مناطق می گردد.

گفتنی است که ولسوالی درایم یکی از ولسوالی هایی است که طالبان در آن فعالیت داشتند و سال گذشته حدود 120 مخالف در این ولسوالی به دعوت استاد برهان الدین ربانی رییس پیشین شورای عالی صلح در آن به صلح پیوستند.

گفته می شود که آغاز عملیات شبانه در بدخشان و ترس مخالفان از تلفات در این عملیات یکی از دلایل تسلیم شدن آن ها به دولت است.

 

 

 

 

 

بست باستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار