افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

پیوستن یکی از اعضای حزب اسلامی حکمتیار به طالبان!

طالبان

به گفته مقامات محلی سرپل ، پیوستن یکی از اعضای حزب اسلامی حکمتیار به طالبان، منجر به سقوط قریه تبر ولسوالی سانچارک سرپل شد!
مقامات محلی سرپل می‌گویند، پیوستن یک قوماندان نیروهای خیزش مردمی وابسته به حزب اسلامی گلبدین حکمتیار به گروه طالبان منجر به سقوط قریه تبر ولسوالی سانچارک این ولایت شد.

ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل پنج‌شنبه شب گفت که چهار روز قبل رییس کریم با ۱۵ تن از افراد تحت امرش در ولسوالی سانچارک به طالبان پیوست و قریه تبر را که تحت حاکمیت وی بود به دست طالبان سقوط داده‌است.

امانی می‌گوید، رییس کریم پس از مشاجره لفظی با قوماندان ذکر الله، به طالبان پیوست و در حال حاضر بر علیه دولت می‌جنگد.

وی گفت:

رییس کریم قوماندان پیشین حزب اسلامی با ذکر الله قوماندان پیشین حزب جنبش ملی مشاجره لفظی نموده و قریه تبر را به دست طالبان سقوط داده که فعلاً جنگ در منطقه جریان دارد اما این‌که طالبان خانه‌های مردم ملکی را برای خود سپر ساخته‌اند عملیات نیروی‌های امنیتی به کُندی پیش می‌رود.

بر اساس اظهارات برخی از باشنده‌گان محل، حدود چهار هزار خانواده پس از سقوط قریه تبر ولسوالی سانچارک مجبور به ترک خانه‌های‌شان شده‌اند.

اما ذبیج الله امانی سخنگوی والی سرپل صرف بی‌جا شدن بیش از یک‌هزار خانواده را تأیید می‌کند.

وی می‌گوید:

آمار دقیق که من از محل به دست آوردم چنین‌است، در درگیری چند روزه متأسفانه به تعداد ۱۰۷۰ فامیل به ولسوالی سانچارک و به تعداد ۲۳ فامیل به مرکز سرپل بی‌جا شده‌اند که با ۱۷ فامیل کمک‌های عاجل صورت گرفته و سروی متباقی متضررین جنگ جریان دارد، به‌زودی با آن‌ها نیز کمک خواهد شد.

آقای امانی گفت، در جریان درگیری چهار روزه که هنوز هم ادامه دارد، ۸ طالب کشته و ده تن دیگر‌ شان زخمی شده‌اند.

مقامات محلی سرپل زخمی شدن سه تن از نیروهای امنیتی افغان و سه فرد ملکی را نیز در این درگیری تأیید می‌کنند.

اما طالبان تا هنوز در مورد درگیری قریه تبر سانچارک به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

قریه تبر یکی از بزرگ‌ترین قریه‌ها در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل محسوب می‌شود که بیشتر از پنج‌هزار خانواده در این قریه زنده‌گی می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار