افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

پیوستن چندین رهبر و قومندان دیگر طالبان به روند صلح

قومندان پولس کندهار از احتمال پیوستن چندین رهبر و قومندان دیگر طالبان به روند صلح خبر ‎داد.

جنرال عبدالرازق، می گوید در این اواخر نزدیک به بیست تن از قوماندان هان و رهبران طالبان به روند صلح در کندهار پیوسته‎اند و امیدوار است شمار بیشتری از طالبان به این روند بپیوندند.

او می‎افزاید که با برقراری تماس با طالبان در درون کشور و نیز در پاکستان توانسته است تا آنان را به بازگشت به کشور و پیوستن به روند صلح راضی بسازد.

به گفته وی، این رهبران و قوماندان‎هان طالبان اکنون در فضای امن در بخش هایی زیرحاکمیت دولت در کندهار زنده گی می کنند.

وی در این باره بیان داشت: ما با این بزرگان طالبان ارتباط برقرار کردیم و به آن ها اطمینان دادیم که هر زمانی که از جنگ دست بکشند، به آن ها این مشکلی ایجاد نخواهد شد و هر جایی که خواسته باشند می توانند زنده گی خود را ادامه بدهند.

این نظامی پرنفوذ در جنوب کشور تأکید می‎کند طالبانی که به روند صلح پیوسته اند، سمت های مهمی در این گروه داشتند.

آقای رازق تصریح کرد: افرادی که امروز از جنگ دست کشیده اند از افراد کلیدی طالبان هستند، به شمول والیان طالبان، قوماندان و حتا وزرای طالبان شامل می باشند و یک یا دو تن شان اعضای بعضی از کمسیون ها شورای کویته نیز می باشند.

به گفته وی، هرگاه رهبران و قوماندان هان دیگر طالبان بخواهند به روند صلح بپیوندند، به آنان نیز زمینه زنده گی آرام در کشور فراهم خواهد شد.

با این وجود، جنرال رازق می‏گوید که در این کار، شورای عالی صلح هیچ نقشی نداشته است، بل نقش بزرگان اقوام در این راستا برجسته بوده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار