افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

پیشگویی والی بلخ که درست از آب درآمد!

عطا محمد نور رییس اجراییه جمعیت اسلامی افغانستان

پیشگویی سه سال قبل عطا محمد نور رییس اجراییه جمعیت اسلامی و والی بلخ که اکنون به وقوع پیوسته است!
عطا محمد نور گفت: سه سال پیش در مورد گسترش داعش در افغانستان هشدار داده بود.

آقای نور که در نشست مشورتی با شماری از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی در بلخ سخنرانی می‌کرد گفت که در نشست با رهبران حکومت در مورد ناامنی در ولایات شمال هشدارهایی داده بود که مورد توجه قرار نگرفت.

که با وجودی که بلخ ولایت دارای امنیت نسبی و رضایت بخش است، اما تلاش‌ کانون‌های توطیه برای ناامنی این ولایت جریان دارد. او پذیرش استعفای مشروط خود از سوی حکومت را یک اقدام یکجانبه و ناسنجیده خواند که با انزجار مردم روبرو شده است. او گفت: با تشکری از مقاومت مردم عزیز، میخواهم تذکر بدهم که ایستاده‌گی ما به خاطر کرسی ولایت بلخ نبوده است، من در حالی که افتخار این را دارم که در دورۀ مأموریت خود در سمت ولایت بلخ به همکاری و حمایت مردم شریف ما، این ولایت را به الگوی بازسازی و نوسازی، رفاه، شگوفایی، صلح و ثبات، همزیستی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب و حکومتداری خوب تبدیل کرده‌ام اما داعیه‌های بزرگ‌تری را در سطح ملی نیز دنبال میکنم.

رییس اجراییه حزب جمعیت گفت که راپور‌های موثقی در اختیار دارد که پول‌های فراوان اوپراتیفی، به جای مسایل کشفی و استخباراتی برای تخریب چهره‌های سیاسی مصرف می‌شود.

او که با وجود تصمیم رییس جمهور اشرف غنی مبنی بر کنار رفتنش از ولایت بلخ، هنوز در این ولایت من‌حیث والی کار می‌کند و مانع اصلی معرفی شدن والی نو بوده است، در این سخنرانی گفت: جمعیت اسلامی و متحدانش و ایتلاف ملی نجات یک پلان اصلاحی را در دوازده ماده به حکومت پیشنهاد کرده است.

او با تأکید بر اینکه در این مواد بیشتر بر غیرمتمرکز ساختن قدرت تأکید شده است، گفت: حکومتی که تمام قدرت را در اختیار یک شخص قرار داده است، جز فساد، ناامنی، فرار مغزها نداشته است.

 1. Shahzada Wali :

  ولی تا به پیش گویی ریس جمهور اشرف غنی در رابطه سرنگون کردن حکومت های موازی به‌وقوع نه پیوسته.

 2. امیدواری طبعیی :

  اینو که یک طفل هم میدانست مرد شود از لوش مالی دست بردارد که هیچ کاری هم کرده نمیتاند ومیخواهد از احساسات مردم سو استفاده کند

 3. بازگل خاکساری :

  بازی تمام شد
  ارگ 2
  جمیعت0
  برادرها

 4. Hedayatullah Momand :

  استاد درعلم نجوم دسترسی داره حال پیشبینی کنه که چی وقت حساب های دزدی خودرا تصفیه میکند

 5. Hayatullah Amirzay :

  شخص دروغګو وحریص که فقط برای منفعت شخصی از همه وهمه خویش میګذرد

 6. Mirwais Darwish :

  اګر این مورد به واقعا خدمت به مردم شریف بلخ میکرد یک نهرازدریای اموبه شهرمزارانتقال میدادصرف اوصرف بخاطرچیب خود خدمت میکند بلند منزل برای هاي خود جورکند هزارګان میلون ډالر را از عواید ګمرک حیرتان دوذی ګرده به خارج دربانګ هاي جمعاوری کند به سخن این خاين فريب نخورید

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار