افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 17 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

پیشرفته ترین تسلیحات اسراییل در دستان طالبان

روز بروز شواهد بیشتری از دروغ های آمریکا افشا می شود که نشان می دهد مقام های کاخ سفید حاضر هستند برای استمرار حضور خود در منطقه و حمایت از دست پرورده خود یعنی اسراییل دست به هر اقدامی بزنند.

 

آمارهای مخفیانه برخی مقامات امنیتی وزارت داخله و وزارت دفاع مبنی بر این است که شبه نظامیان طالب حاضر در افغانستان و پاکستان از سلاح های اسراییلی استفاده می کند حتی تجهیزات پزشکی آنها نیز ساخت اسراییل است.

 

شکی نیست که این تسلیحات ساخت اسراییل به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است.

 

بنا به گفته آگاهان مسایل نظامی و براساس تحقیقی که انجام شده شركت‌هاي امنيتي اسرایيلی ساليانه حدود یکصد ميليون دالر از فروش سيستم‌هاي نظامي و سلاح به نيروهاي بيگانه در افغانستان سود برده است.

 

با وجود این درآمد کلان شرکت های اسراییلی که از فروش تسلیحات نظامی به نیروهای خارجی در افغانستان عایدشان می شود، اسراییل به طالبان نیز سلاح های پیشرفته نظامی می فروشد که با نیروهای امنیتی افغانستان مبارزه نمایند. در اصطلاح یکی به میخ می کوبد یکی به نعل، تا سودش اضافه گردد.

 

هرکس بگوید از علاقه اسراییل برای سرمایه گذاری در افغانستان بی خبر است، به یقین دروغگو می باشد زیرا همه می دانند اسراییل برای گسترش حوزه نفوذ خود در منطقه، هزینه های هنگفتی را به طرق مختلف خرج می کند. هرچند که بنا به خواسته آمریکا این فعالیت ها به دلیل حساسیت های دینی و مذهبی به صورت مخفیانه صورت می گیرد.

 

اینکه اسراییل در افغانستان به دنبال چه اهدافی است. عمده ترین آن جلوگیری از رسیدن سلاح های شوروی پیشین به کشورهای عربی، دریافت سهمی از بازسازی اقتصادی افغانستان و فشار امنیتی بر پاکستان و ایران می باشد.

 

اما درباره اینکه هزینه این تسلیحات اسراییلی طالبان را چه کسی پرداخت می کند و چگونه در اختیار طالبان می گیرد، باید بگوییم: بزرگترین هم پیمان منطقه با اسراییل، عربستان سعودی می باشد. در واقع شاهزاده های سعودی با امضای قراردادهای نظامی با اسراییل، هزینه تسلیحات مورد نیاز طالبان را به مقام های رژیم صهیونیستی پرداخت می کنند و این تجهیزات از طریق دولت اسلام آباد در اختیار شبه نظامیان مخالف دولت افغانستان قرار می گیرد.

 

البته نمی خواهیم در این مطلب به روابط پشت پرده مقامات جدید حکومت وحدت ملی افغانستان با رژیم صهیونیستی بپردازیم چرا که روابط گرم اشرف غنی و مشاوران یهودی اش در زمان انتخابات همچنان در اذهان مردم وجود دارد، اما لازم است متذکر شویم که آمریکا در حالی مدعی مبارزه با تروریست و جریان های افراط گرا می باشد، که خود پرورش دهنده و حامی آنها است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار