افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

پیروزی های اخیر جنرال به مذاق و مزاج چه کسانی خوش نیامد؟

این روزها همه جا صحبت از ظفر و فرجی است که توسط جنرال کارکشته جنگ و جهاد، عبدالرشید دوستم در ولایات شمالی و در مناطق ازبک نشین بدست آمده، اما نکته اینجا است که استقبال عمومی گسترده از راه این نظامی ارشد و این پیروزمند امنیت عمومی و خلع سلاح کننده طالبان به مذاق و مزاج چه کسانی خوش نیامده است و دوکان درآمد چه گروه هایی را تخته کرده است؟!

 

اینجا سخن از شخص جنرال دوستم نیست بلکه تمامی حرف و حدیث ها گرد معاون اول رییس جمهور و نماینده ویژه ازبک ها در حکومت می گردد؛ کسی که بدون شعار دادن پای عمل را به میان می کشد و بر طالبان می تازد و فاتح و پیروز بازمی گردد.

 

این روزها همه جا صحبت از ظفر و فرجی است که توسط جنرال کارکشته جنگ و جهاد، عبدالرشید دوستم در ولایات شمالی و در مناطق ازبک نشین بدست آمده و دشمن اصلی افغانستان که علنا و رسما معرفی شده است اما بر آنیم تا نگاهی متفاوت به این رخداد داشته باشیم.

 

جنرال خلقی و جنگسالار و مجاهد، پس از بازپس گیری و آرام سازی فاریاب و جوزجان و سرپل بنابه زعم بسیاری به کابل احضار شد و مطابق ادعای برخی دیگر، رهسپار کابل شد تا گزارش عملکرد خود را تسلیم رییس جمهور و رییس اجرایی نماید اما…

 

اما نکته اینجا است که استقبال عمومی گسترده از راه این نظامی ارشد و این پیروزمند امنیت عمومی و خلع سلاح کننده طالبان به مذاق و مزاج چه کسانی خوش نیامده است و دوکان درآمد چه گروه هایی را تخته کرده است؟!

 

با نگاهی اجمالی به تیترهایی که از یک خبر حضور معاون اول رییس جمهور در پایتخت و در ارگ ریاست جمهوری با دو منظر ارایه می شود براحتی می توان به این شکاف پی برد؛ از یک سو: “استقبال گسترده و پرشور مردم ملکی از جنرال بی بدیل” و از سوی دیگر: “دوستم به کابل احضار شد”!

 

پیش از این نیز اخبار تایید نشده و زمزمه هایی از اعتراض و ابراز نارضایتی برخی دست اندرکاران امنیت ملی و وزارت خانه های داخله و دفاع از عرض اندام عبدالرشید دوستم در ناامنی های صفحات شمال به گوش می رسید و اینک با برخی واکنش ها وضوح بیشتری یافته است.

 

اینک نه تنها دوستم فاتح و ظفرمند از جنگ با طالبان و مخالفان مسلح بازگشته و اثبات کرده است که اگر اراده جنگ باشد ناامنی رخت برمی بندد که مدعی شده دست برخی کارکنان ارشد ارتش و امنیت ملی در دست طالبان است و دشمن اصلی افغانستان پاکستان و غربیها هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار