افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

پیام معاون دوم غنی، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان

معاون دوم ریاست جمهوری در پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به همه مردم افغانستان تبریک گفت.
سرور دانش ماه رمضان را ماه صلح، آرامش و امنیت خواند و تاکید کرد: مردم مسلمان افغانستان هرگز تسلیم تروریست نخواهند شد.

دانش در این پیام گفت: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم مسلمان افغانستان، از بارگاه ایزد متعال استدعا می‌کنم که ماه مبارک رمضان ماه صلح، آرامش و امنیت و ماه عاری از جنگ و خشونت در کشور باشد.

وی گفت: بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام آن چه در این ماه اهمیت دارد خودسازی و توجه عمیق به معنویت و راه‌های رسیدن به سعادت ابدی است.

دانش خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه مهمانی و ضیافت خداوند است و در آن هر کسی تلاش می کند تا هرچه بیشتر به خداوند تقرب جسته و بهره‌های فراوان از دسترخوان گسترده رحمت الهی را از آن خود سازد.

معاون دوم ریاست جمهوری افزود: مردم مسلمان افغانستان در شرایطی به استقبال ماه مبارک رمضان می روند که دشمنان قسم خورده مردم و تروریست‌ها به حمایت و پشتیبانی حامیان خارجی خود و گروه‌های فرصت طلب و بد اندیش داخلی، در گوشه و کنار کشور بر طبل جنگ و خشونت می نوازند و پا بند به هیچ ارزشی نیستند.

دانش تاکید کرد: ماه مبارک رمضان اگر از یک طرف ماه رحمت و طاعت است از طرف دیگر این فرصت را نیز فراهم می کند که مردم مسلمان افغانستان با توجه به درک و شناختی که از ارزش های دینی و مذهبی دارند، نسبت به دشمنان خود به برداشت و درک واقع بینانه‌تری دست یافته و با استفاده از این شناخت، مستحکم‌تر از گذشته در برابر دشمنان افغانستان و حامیان خارجی آنان متحد و یک تکه بایستند.

وی بیان کرد: واقعیت این است که دولت و مردم افغانستان به لحاظ ثبات و امنیت در شرایط دشواری قرار دارند. نیروهای دلیر امنیتی اما با پشت سر گذاشتن تمامی دشواری‌ها، مسوولیت سنگین تامین امنیت و جنگ با تروریست‌ها بر عهده دارند.

دانش گفت: آنان مسولیت خویش را در این ایام مبارک با دهان روزه و قلب‌های سرشار از معنویت و ارزش‌های دینی و اسلامی انجام خواهند داد.

معاون دوم ریاست جمهوری گفت: از همه مردم متدین و مسلمان افغانستان می‌خواهم که برای صلح و آرامش کشور و پیروزی نیروهای امنیتی بر دشمن دعا کنند.

دانش تاکید کرد: از همه مردم و رسانه‌های کشور می‌خواهم که حرمت ماه مبارک رمضان را نگه داشته و از هرگونه اعمال و رفتارهایی که باعث رنجش مسلمانان و یا بی حرمتی به باورهای آنان پنداشته می‌شود، خودداری کنند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار