پیام معاون دوم غنی، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان

زمان انتشار : شنبه, 27 می , 2017 , بخش : اجتماعی, اخبار , کد مطلب : 42530 , نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ,
+
-

معاون دوم ریاست جمهوری در پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به همه مردم افغانستان تبریک گفت.
سرور دانش ماه رمضان را ماه صلح، آرامش و امنیت خواند و تاکید کرد: مردم مسلمان افغانستان هرگز تسلیم تروریست نخواهند شد.

دانش در این پیام گفت: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم مسلمان افغانستان، از بارگاه ایزد متعال استدعا می‌کنم که ماه مبارک رمضان ماه صلح، آرامش و امنیت و ماه عاری از جنگ و خشونت در کشور باشد.

وی گفت: بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام آن چه در این ماه اهمیت دارد خودسازی و توجه عمیق به معنویت و راه‌های رسیدن به سعادت ابدی است.

دانش خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه مهمانی و ضیافت خداوند است و در آن هر کسی تلاش می کند تا هرچه بیشتر به خداوند تقرب جسته و بهره‌های فراوان از دسترخوان گسترده رحمت الهی را از آن خود سازد.

معاون دوم ریاست جمهوری افزود: مردم مسلمان افغانستان در شرایطی به استقبال ماه مبارک رمضان می روند که دشمنان قسم خورده مردم و تروریست‌ها به حمایت و پشتیبانی حامیان خارجی خود و گروه‌های فرصت طلب و بد اندیش داخلی، در گوشه و کنار کشور بر طبل جنگ و خشونت می نوازند و پا بند به هیچ ارزشی نیستند.

دانش تاکید کرد: ماه مبارک رمضان اگر از یک طرف ماه رحمت و طاعت است از طرف دیگر این فرصت را نیز فراهم می کند که مردم مسلمان افغانستان با توجه به درک و شناختی که از ارزش های دینی و مذهبی دارند، نسبت به دشمنان خود به برداشت و درک واقع بینانه‌تری دست یافته و با استفاده از این شناخت، مستحکم‌تر از گذشته در برابر دشمنان افغانستان و حامیان خارجی آنان متحد و یک تکه بایستند.

وی بیان کرد: واقعیت این است که دولت و مردم افغانستان به لحاظ ثبات و امنیت در شرایط دشواری قرار دارند. نیروهای دلیر امنیتی اما با پشت سر گذاشتن تمامی دشواری‌ها، مسوولیت سنگین تامین امنیت و جنگ با تروریست‌ها بر عهده دارند.

دانش گفت: آنان مسولیت خویش را در این ایام مبارک با دهان روزه و قلب‌های سرشار از معنویت و ارزش‌های دینی و اسلامی انجام خواهند داد.

معاون دوم ریاست جمهوری گفت: از همه مردم متدین و مسلمان افغانستان می‌خواهم که برای صلح و آرامش کشور و پیروزی نیروهای امنیتی بر دشمن دعا کنند.

دانش تاکید کرد: از همه مردم و رسانه‌های کشور می‌خواهم که حرمت ماه مبارک رمضان را نگه داشته و از هرگونه اعمال و رفتارهایی که باعث رنجش مسلمانان و یا بی حرمتی به باورهای آنان پنداشته می‌شود، خودداری کنند.

 

اشتراک گذاری »