افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 جولای , 2013 لینک کوتاه خبر :

پیام رئیس جمهورکرزی،به مناسبت ماه مبارک رمضان…

مردم مومن و متدین افغانستان، برادران و خواهران، حلول ماه مبارک رمضان را به شما تبریک می گویم.

ماه مبارک رمضان، ماه طاعات، عبادات، عطوفت و برکات است. من یقین کامل دارم که ملت مسلمان ما امسال نیز مانند سال های گذشته، با عزم راسخ و اخلاص کامل روزه می گیرند و یکبار دیگر مانند گذشته از این امتحان الهی موفق و سربلند بدر می آیند.

خواهران و برادران متدین
افغانستانی ها در طول تاریخ در راه دین مقدس اسلام قربانی های زیادی را متقبل شده اند. از برکت مبارزه آنان تعداد زیادی از ملت های مسلمان، از اسارت رهایی یافتند و آزادی های عقیدتی و سیاسی شان را بدست آوردند.

هموطنان مومن
امروز متاسفانه مردم متدین ما یکبار دیگر در آتش یک جنگ نامقدس و مبهم می سوزند، فرزندان شان از تعلیم محروم می شوند، آبادی شان به ویرانه مبدل می شود، جلوی ترقی شان گرفته می شود، علما و بزرگان شان به قتل می رسند و مساجد شان ویران می گردد. بدبختانه این اعمال ضد اسلامی تحت نام اسلام از طرف کسانی صورت می گیرد که در واقعیت، ضعیف کردن و بدنامی اسلام را می خواهند.

من به مناسبت فرا رسیدن ماه پرمیمنت رمضان المبارک یکبار دیگر بالای طالبان بخصوص آن عده طالبانی که خود را فرزندان این کشور می دانند و با درد اسلام دردمند هستند، صدا می کنم که به احترام این ماه مبارک راه صلح، عطوفت و احسان را در پیش گیرند، سلسله جنگ و انسان کشی را متوقف سازند و دیگر باعث رنج و عذاب این ملت مجاهد نشوند.

از آن ها می خواهم تا در آغوش وطن زندگی با عزت را اختیار کنند و خود را از چنگال بیگانگانی که دین را وسیله ساخته اند، مسلمانان را تباه می کنند و برای توطیه بزرگ دشمنان اسلام خدمت می کنند، رهایی بخشند.

پس از افتتاح دفتر قطر، طالبان وطن دوست این را درک کرده باشند که در کشور های بیگانه نه عزت شان محفوظ است و نه هم بیرق شان. بیگانگان از آنان تنها منحیث یک وسیله استفاده می کنند.

افغانستانی ها به برکت ایمان و اخلاص شان و به کمک رب العزت باز هم از این ابتلای بزرگ موفق بدر می آیند اما طالبان در این مقطع حساس با ایستادن در پهلوی ملت مسلمان خویش بجای بدنامی تاریخی، برای خود عزت و نیکنامی کمایی نمایند.

یکبار دیگر از درگاه خداوند ج برای ملت مسلمان خویش ماه مملو از برکات و کامیابی در دنیا و آخرت را تمنا دارم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار