افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهور در پیوند با حملۀ تروریستی بالای منزل عضو ولسی جرگه

غنی

 

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان حملۀ تروریستی در کابل را بالای منزل معلم میرولی نماینده مردم هلمند در ولسی جرگه که در اثر آن دو عضو خانواده و تعدادی از محافظین وی و نیز فرزند عبیدالله بارکزی نماینده مردم ارزگان در ولسی جرگه به شهادت رسیدند، محکوم کرد.

 

رئیس‎جمهورکشور ضمن ابراز تسلیت و همدردی عمیق با خانواده‎های معلم میر ولی و عبیدالله بارکزی نمایندگان مردم در شورای ملی، برای شهدای حادثۀ مذکور جنت فردوس و برای مجروحین صحت‎مندی کامل از بارگاه ایزد متعال استدعا می‎دارد.

 

محمداشرف غنی وقوع این حملۀ تروریستی را عمل نابخشودنی و جنایت بزرگ دانست و یک‎بار دیگر تأکید ورزید که هدف قراردادن خانه‌های مسکونی که در آن اعضای خانواده‌های شخصیت‌های ملی و سیاسی بسر می‌برند، در هیچ دین و آئینی توجیه پذیر نبوده و خلاف همۀ ارزش‎های اسلامی و انسانی می‎باشد.

 

رئیس‎جمهورغنی بر مبارزه جدی علیه همۀ گروه‏های تروریستی بدون تفکیک تأکید ورزید و خاطرنشان ساخت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور با تمام توان علیه گروه‎های دهشت افگن و تروریست تا نابودی شان مبارزه خواهند کرد.

رئیس‏ جمهور به مسوولین امنیتی هدایت داد تا چگونگی وقوع این رویداد تروریستی را همه جانبه بررسی نموده تا عاملین آن شناسایی و به پنجۀ قانون سپرده شوند. وی هم‎چنان به مسوولین صحی دستور داده است که برای مداوای مجروحین از همه امکانات استفاده نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار