افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 6 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

پیام تسلیت ریاست اجراییه کشورمان در پیوند به حادثهٔ کشتار هزاره ها در سرپل

ریاست اجراییه کشور در پیوند به حادثهٔ روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد پیام تسلیت فرستاد.

لحظاتی پیش عبدالله عبدالله در صفحه اجتماعی اش نوشت : با ابراز تأثر فراوان اطلاع یافتیم که بار دیگر تروریستان خون‌خوار و جنایتگر شماری از هم‌وطنان بی‌گناه ما را در روستای میرزاولنگِ ولسوالی صیاد ولایت سرپل به‌طور فجیعانه و مظلومانه به شهادت رسانیدند.

وی افزود: این عمل زشت و ضد انسانی تروریستان که به هیچ چیزی جز خلق خشونت، وحشت، ترور و کشتار مردمِ بی‌گناه باور ندارند، ملت و دولت افغانستان را شدیدآ غمگین و متأثر ساخته است.

وی بیان داشت: متاسفانه تروریستان بدکردار و قسی‌القلب در این حادثهٔ حتی به زنان، کودکان و سالخوردگان هم رحم نکرده و آنان را تیرباران نمودند. این کار اوج جهالت و ذلت آنان را نشان می‌دهد.

عبدالله تصریح کرد: حکومت وحدت ملی با تمام توان برای سرکوب طالبان و هم‌دستان شان در ولسوالی صیاد به ویژه روستای میرزاولنگ این ولسوالی اقدام خواهد کرد.

وی افزود: در این ارتباط به نهادهای امنیتی دستور داده شده که برای بازپس‌گیری روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد و مجازات عاملان این جنایت نابخشودنی تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

رییس اجراییه گفت : به وزارت صحت‌عامه و وزارت دولت در امور حوادث نیز وظیفه سپرده شده که برای رسیده‌گی به بیجا شده‌گان و زخمیان روستای میرزاولنگ کارهای لازم را روی‌دست گیرند.

وی بیان داشت: این حادثهٔ غم‌انگیز را به مردم افغانستان به ویژه خانواده‌های شهدا تسلیت عرض می‌داریم و از خداوند کریم برای شهدای روستای میرزاولنگ جنت فردوس و برای زخمیان آن شفای عاجل آرزومندیم.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار