پیام تسلیت ریاست اجراییه کشورمان در پیوند به حادثهٔ کشتار هزاره ها در سرپل

زمان انتشار : یکشنبه, 6 آگوست , 2017 , بخش : اخبار, حوادث, سیاسی , کد مطلب : 46437 , نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ,
+
-

ریاست اجراییه کشور در پیوند به حادثهٔ روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد پیام تسلیت فرستاد.

لحظاتی پیش عبدالله عبدالله در صفحه اجتماعی اش نوشت : با ابراز تأثر فراوان اطلاع یافتیم که بار دیگر تروریستان خون‌خوار و جنایتگر شماری از هم‌وطنان بی‌گناه ما را در روستای میرزاولنگِ ولسوالی صیاد ولایت سرپل به‌طور فجیعانه و مظلومانه به شهادت رسانیدند.

وی افزود: این عمل زشت و ضد انسانی تروریستان که به هیچ چیزی جز خلق خشونت، وحشت، ترور و کشتار مردمِ بی‌گناه باور ندارند، ملت و دولت افغانستان را شدیدآ غمگین و متأثر ساخته است.

وی بیان داشت: متاسفانه تروریستان بدکردار و قسی‌القلب در این حادثهٔ حتی به زنان، کودکان و سالخوردگان هم رحم نکرده و آنان را تیرباران نمودند. این کار اوج جهالت و ذلت آنان را نشان می‌دهد.

عبدالله تصریح کرد: حکومت وحدت ملی با تمام توان برای سرکوب طالبان و هم‌دستان شان در ولسوالی صیاد به ویژه روستای میرزاولنگ این ولسوالی اقدام خواهد کرد.

وی افزود: در این ارتباط به نهادهای امنیتی دستور داده شده که برای بازپس‌گیری روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد و مجازات عاملان این جنایت نابخشودنی تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

رییس اجراییه گفت : به وزارت صحت‌عامه و وزارت دولت در امور حوادث نیز وظیفه سپرده شده که برای رسیده‌گی به بیجا شده‌گان و زخمیان روستای میرزاولنگ کارهای لازم را روی‌دست گیرند.

وی بیان داشت: این حادثهٔ غم‌انگیز را به مردم افغانستان به ویژه خانواده‌های شهدا تسلیت عرض می‌داریم و از خداوند کریم برای شهدای روستای میرزاولنگ جنت فردوس و برای زخمیان آن شفای عاجل آرزومندیم.

 

 

اشتراک گذاری »