افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 8 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

پیام اشرف غنی به مناسبت سالیاد درگذشت مرحوم انوری

مشاور رییس جمهور در مراسم اولین سالیاد درگذشت مرحوم انوری، محتوای پیام رییس جمهور را برای حاضرین خواند.

در این پیام آمده است که انوری نه تنها مرد جهاد بود، بلکه در عرصه های علمی و کولتوری نقش بارزی را ایفا کرد.

اشرف غنی در این پیام گفته است که سید حسین انوری در دوران سیاه طالبان نیز نقش مبارزاتی داشت و توانست در عصر نوین، در عرصه های سیاسی، نقش خوبی را ایفا کرد.

از سوی دیگر، در پیام عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور که توسط سید آقاحسین فاضل سانچارکی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ به خوانش گرفته شد، نیز آمده که انوری مرد بزرگی در عرصه جهاد بود و در مبارزات نقش بارزی داشت.

در ادامه پیام رییس اجراییه آمده است که آقای انوری در عرصه سیاسی نیز نقش عظیمی داشت و جدی عمل می کرد.

عبدالله عبدالله در این پیام گفته است که سید حسین انوری، رهبر فقید حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان در کارهای خویش به جدیت عمل می کرد و تا آخر حیاتش، بر مبارزه علیه تروریزم تأکید داشت.

در همین حال، عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد و عضو حزب جمعیت اسلامی در سراسم اولین سالیاد درگذشت سید حسین انوری گفت که ما امروز در یک امتحان الهی قرار داریم و باید راه و روش شهدا و رهبران کشور را ادامه دهیم.

وی خطاب به مسوولین دولتی گفت که باید در یک هفته معین از شهدای افغانستان به خصوص رهبران جهاد و مقاومت از سوی حکومت به طور گسترده تجلیل شود و نباید تجلیل از یاد شهدا از سوی خانواده های شان گرفته شود.

آقای مراد در ادامه افزود، ما باید تمام مشکلات افغانستان را در داخل کشور حل بسازیم، تا جهان بداند که ملت ما اتحاد و اتفاق دارند.

در ادامه محمد اکبری، رهبر حزب وحدت ملی اسلامی افغانستان گفت که آقای انوری در میان تمام اقوام افغانستان به خصوص قوم پشتون از جایگاه والایی برخوردار بود.

وی آقای انوری را یار و برادر خطاب کرد و گفت که انوری نقش ارزنده ای در جهاد و مقاومت داشت و همیشه در کنار مجاهدین حضور جدی داشت.

گفتنی است که در این مراسم سرور دانش معاون دوم رییس جمهور، کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح، اعضای کابینه، نماینده گان ولسی جرگه، رهبران احزاب سیاسی، جوانان و محصلان حضور داشتند و از اولین سالیاد درگذشت رهبر فقید حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان، در مسجد محمدیه تپه سلام کابل، تجلیل کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار