افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

پوهنوال عظیمی: مواد مخدر مطميْن ترین منبع تمویل تروریزم در افغانستان است

%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%b9%d8%b8%db%8c%d9%85%db%8c

 

وزیرمبارزه علیه مواد مخدر بر ارتباط تروریزم و مواد مخدر تاکید نموده و مواد مخدر را مطميْن ترین منبع تمویل تروریزم و جنگ در افغانستان دانسته و ثبات افغانستان را بسته به نابودی مواد مخدر از این کشور عنوان نمود.

در این جلسه پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر، نماینده‌گان وزارت های داخله، دفاع ملی، ارگانهای محلی، جاوید احمد قایم معین پلان و پالیسی و سید فیصیل حسینی معنی مالی و اداری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، معاونین ولایت های کابل و کاپیسا، ولسوالان و سایر مسوولین ولایات و اداره های ذیربط اشتراک نموده بودند.

 

نخست پوهنوال سلامت عظیمی وزیرمبارزه علیه مواد مخدر ضمن تاکید بر همگانی بودن مبارزه علیه مواد مخدر گفت: قرار است در سال آینده، شش ولایتی که کمترین کشت مواد مخدر را دارد عاری از کشت شوند.

 

وزیرمبارزه علیه مواد مخدر بر ارتباط تروریزم و مواد مخدر تاکید نموده و مواد مخدر را مطميْن ترین منبع تمویل تروریزم و جنگ در افغانستان دانسته و ثبات افغانستان را بسته به نابودی مواد مخدر از این کشور عنوان نمود.

 

ایشان دلیل انتخاب شش ولايت كابل، کاپیساه، بلخ، جوزجان، هرات و بغلان را تصمیم رهبری حکومت وحدت ملی و وزارت مبارزه علیه مواد مخدر عنوان نموده گفت: تطبیق این پلان حتمی میباشد.

 

خانم عظیمی علاوه نمود: نخستین جلسه را با مسوولین ولایت‌های کابل و کاپیسا و ولسوالان ولسوالی های تحت کشت گرفتیم تا در هماهنگی با موسفیدان، علما، متنفذین و مردم بتوانیم از کشت کوکنار جلوگیری کنیم و در صورت سهل انگاری دهقانان از آخرین گزینه که همانا تخریب مزارع کوکنار میباشد استفاده شود.

 

ایشان ضمن تشریح دست آوردهای وزارت مبارزه علیه مواد مخدر در تمام بخش ها از تمام اداره های دولتی، غیر دولتی و مردم خواست تا با سهم‌گیری در امر مبارزه علیه مواد مخدر وظیفه ایمانی و وجدانی خود را ادا نموده و مردم افغانستان، بخصوص جوانان را که نیروی سازنده کشور هستند نجات دهند.

 

جنرال امام الدین مطمین نماینده معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله و تورن جنرال عبدالنصیرضیایی قوماندان  فرقه 111 کابل، همکاری میان حکومت و مردم را  یگانه و مهمترین گزینه مبارزه علیه مواد مخدر عنوان نمودند.

 

ایشان بالای تطبیق کمپاین های آگاهی عامه، فراهم نمودن تجهیزات و نیروی امنیتی بیشتر برای مبارزه علیه مواد مخدر، برنامه های معیشت بدیل پایه دار، تنفیذقانون و محاکمه زمینداران، قاچاقبران و دهقانانی که با وجود هشدار مکرر دست به کشت میزنند و جلوگیری از ورود مواد پیش ساز به افغانستان؛ تاکید نمودند.

 

معاونین ولایت های کابل و کاپیسا هم ضمن برشمردن مشکلات فرا راه امحای کشت در سال های گذشته که طی کارهای گروپی تشخیص داده شد،  آماده گی های همه جانبه خود را بخاطر محو کامل مزارع کوکنار اعلان نمودند.

 

جاوید احمد قایم معین پلان و پالیسی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر ضمن تاکید بر جدی بودن تصمیم رهبری حکومت وحدت ملی گفت:  در 20 ولایت کشت کوکنار صورت می‌گیرد و قرار است که در سال آینده شش ولایت عاری از کشت مواد مخدر گردد که ما جلسات هماهنگی را با ولایت های مربوطه آغاز نموده و این نخستین جلسه ما میباشد.

 

در آخر تفاهم نامه ی بخاطر پیش برد برنامه تخریب میان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، معاونین ولایت های کاپیسا و کابل به امضا رسید.

 

قابل یادآوری است که این نشست به تاریخ 25 میزان سال 1395 خورشیدی  در هوتل کابل استار برگزار گردید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار