افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

پوهنتون های کشور تحت پوشش خدمات انترنتی قرار می گیرند

خدمات انترنتی

تفاهمنامه همکاری در بخش فراهم سازی فرصت های دسترسی بهتر استادان و محصلان به خدمات انترنتی در نهاد های تحصیلات عالی کشور، میان وزارت تحصیلات عالی و اداره تنظیم خدمات مخابراتی (ATRA) در مرکز رسانه های حکومت امضا شد.

احمد سیر مهجور معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: امضای این تفاهمنامه فرصت دسترسی استادان و محصلان نهاد های تحصیلات عالی کشور را به انترنت و تکنالوژی معلوماتی بهتر جهت بلند بردن ظرفیت های علمی و درسی شان مهیا می سازد.

وی افزود: در حال حاضر در اکثر پوهنتون های کشور مراکز (ای سی تی) ایجاد شده است و استادان و محصلان ما به خدمات انترنتی دسترسی دارند که در این رابطه وزارت تحصیلات عالی مصمم است تا این خدمات را مطابق پلان استراتیژیک خویش به تمام پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی دولتی کشور گسترش دهد.

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی ضمن قدردانی از همکاری های اداره ATRA خاطرنشان ساخت که وزارت تحصیلات در بخش زیر بنای تکنالوژی معلوماتی نیز کار های قابل ملاحظه را انجام داده است ولی به اقدامات بیشتری در این قسمت نیاز است.

به گفته داکتر مهجور در گام نخست پوهنتون های کشور تحت پوشش خدمات انترنتی قرار می گیرند و در گام بعدی لیلیه ها نیز از این خدمات مستفید خواهند شد.

در این مراسم نقیب الله سیلاب معاون اداره تنظیم خدمات مخابراتی بیان داشت: اداره تنظیم خدمات مخابراتی برای پروژه های وزارت تحصیلات عالی در قسمت خدمات انترنتی و دسترسی به تکنالوژی معلوماتی که شامل وصل فایبر نوری، باندویت انترنت، ساخت ای سی تی لب و سایر پروژه های در این بخش می گردد؛ حدود 313 ملیون افغانی را اختصاص داده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار