افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

پولیس ملی باید خود را خدمتکار مردم و جامعه بدانند.

معاون قومانداني تعليم و تربيه ي وزارت امور داخله خطاب به ساتنمنان تازه فارغ شده گفت: شما باید اصل خدمت به مردم و جامعه را که شعار پولیس ملی کشور است عملی کرده و خود را نوکر و خدمتکار مردم و جامعه بدانید.مل پاسوال محمد نادر فهيمي معاون قومانداني زون ساحوي 202 شمشاد که در مراسم فراغت پنجمين دوره از ساتنمنان صحبت می کرد گفت: پوليس ملي بايد فارغ از هرنوع تعصبات قومي، لساني، مذهبي و منطقه اي باشد.

فهیمی افزود: امنيت و ثبات در افغانستان زماني تامين خواهد شد كه نيروهاي امنيتي كشور آنچه را كه مي آموزند از دل و جان در راستاي خدمت گذاري به مردم و ملت خود عملي سازند.

وي در ادامه تصریح نمود: نيروهاي اردو، امنيت و پوليس ملي کشور پاسداران امنيت مردم افغانستان هستند.
این ساتنمنان بعد از چهار و نیم ماه آموزش های نظامی در بخش های مختلف سند فراغت شان دریافت کردند.

فهیمی با اشاره به فارغین این دوره آموزشی گفت، زمانيكه به ولايت، ولسوالي و يا منطقه جهت تامين امنیت مي رويد بايد اعتماد مردم آن جا را كسب كرده و خود را در قلب مردم جا دهيد كه بي شك اين كار جز با صداقت، راستي و ايمان داري بدست آمدني نيست.

معاون قومانداني زون 202 شمشاد خاطر نشان كرد: پوليسی كه نمونه اخلاق باشد و در عين زمان اعتماد مردم را با رفتار نيك كسب كرده باشد در تمام عرصه هاي زندگي موفق بوده خدا(ج) و مردم نيز از او راضي مي باشند.

با اين حال مل پاسوال سردارمحمد كوهدامني معاون قومانداني تعليم و تربيه ي وزارت امور داخله گفت: پوليس ملي كسي است كه از بين مردم برخاسته و براي مردم و جامعه خدمت می كند نه اينكه لباس پوليس را به تن كرده و به پوليس بودن تظاهر كند.

كوهدامني تصریح كرد: پوليس ملي كشور بايد با قوانين آشنايي كامل داشته باشد تا مطابق آن در جامعه به صورت درست اجراات قانوني کند.

وي خاطرنشان كرد: همكاري مردم با پوليس شرط اول موفقيت اين نيروها (پوليس ملي) به شمار مي رود و خوش به حال آن پوليسي كه كه اعتماد مردم را بدست آورده و در راستاي اجراي وظايف محوله ي خود موفق شود.

وي گفت: مسلك پوليس در برنامه های چهار و نيم ماه آموزش تكميل نمی شود بلکه پوليس مانند ساير مسلك هاي ديگر نياز به تحصيلات عالي دارد و در مدت چهار و نيم ماه فقط مي توان اساسات كار پوليسي را بیاموزد.

وي از ساتنمنان تازه فارغ شده خواست تا اصل خدمت به مردم و جامعه را كه شعار پوليس ملي كشور است عملي كرده و خود را نوكر و خدمتکار مردم و جامعه بدانند.

گفتني است كه در اخير اين مراسم به تعداد 18 تن از ساتنمنان سند فراغت داده شد.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار