افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 12 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

پولیس سفارت فرانسه با خانم عظیمی دیدار کرد!

دگروال آنتونی اتشه

دگروال آنتونی اتشه پولیس سفارت فرانسه هدف از ملاقات را با وزیرمبارزه علیه مواد مخدر هماهنگی در مورد سفری در رابطه مواد مخدر است عنوان کرد که قرار است در ماه سپتمبر2017 دایر شود.

ایشان گفت: هدف این سفر معلومات در مورد نحوه‌ی مبارزه علیه مواد مخدر و دیدار از اداره‌های مربوطه هم وقایوی، عملیاتی،  صحی و هماهنگ کننده و پالیسی ساز در این بخش می باشد.

آقای انتونی گفت: شما همچنان از نو آوریی که شاروال  پاریس بخاطر مصونیت مردم عامه از مضرات مواد مخدر با ایجاد جاهای مخصوص سرپوشیده برای استفاده کننده گان که حتی دود این مواد را هم جذب می‌کند دیدار خواهید نمود که این یک الگوی مناسب برای کابل هم باشد.

ایشان در مورد قانون مبارزه علیه مواد مخدر فرانسه که در آن استفاده از مواد مخدر جرم پنداشته شده و استفاده از الکل نیز شامل آن است، معلومات دادند.

وزیرمبارزه علیه مواد مخدر ضمن سپاس‌گزاری از کمک‌های اتحادیه اروپا بخصوص کشور فرانسه گفت: سیستم حقوقی افغانستان و فرانسه – رومن جرمن است و هردو کشور از یک سیستم حقوقی مشابه پیروی می‌کنند که در بخش مبارزه علیه مواد مخدر هم استراتیژی ها و پالیسی های مشابه داریم.

ایشان از سفارت فرانسه خواستند تا هم خودش و هم با تشویق اتحادیه اروپا در عرصه مبارزه علیه مواد مخدر بخصوص، همکاری های منطقوی و بین المللی، تحقیق، معیشت بدیل، کاهش تقاضا و از همه مهمتر آگاهی عامه کمک کنند.

خانم عظیمی در مورد کارکردهای وزارت هم در بخش رهبری، پالیسی سازی، هماهنگی و برنامه‌های تقدیر از اجراآت خوب این وزارت معلومات دادند که تحت چتر پلان عمل ملی مبارزه علیه مواد مخدر که برای چهار سال ساخته شده است در هماهنگی با اداره های دیگر عمل نموده که خیلی موثریت داشته است.

وزیرمبارزه علیه مواد مخدر از سفارت فرانسه خواستند تا همانند کشورها و نهادهای خارجی دیگر در بخش های استخدام مشاورین تخنیکی و فراهم نمودن زمینه های برنامه های کوتاه مدت و درازمدت ارتقای ظرفیت در بخش های ماستری، دکتورا و فیلوشیپ‌ها این وزارت را همکاری کنند.

جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه عیله مواد مخدر هم ضمن صحبت‌ها امریکا را تا هنوز هم از بزرگترین دونرهای کمک کننده در بخش مبارزه علیه مواد مخدر گفته و از سفارت فرانسه خواست تا همانند گذشته که در راس کمک های اتحادیه اروپا قرار داشت، کمک های را از سر گرفته برنامه منی دوبلین را فعال ساخته یا مستقیم و یا از طریق اتحادیه اروپا و اداره مبارزه علیه مواد مخدر و جرایم سازمان ملل(UNODC) مبارزه علیه مواد مخدر را همکاری نمایند چون در سال روان تهدیدات و مشکلات خیلی زیاد است و گراف کشت بالا رفته است.

در این ملاقات که روز گذشته در وزارت مبارزه علیه مواد مخدر انجام یافت، پوهنوال سلامت عظیمی وزیر و جاوید احمد قایم معین وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، انتونی اتشه پولیسی سفارت فرانسه و معاون شان در بخش مبارزه علیه مواد مخدر؛ عبدالقیوم سامر رییس همکاری های بین الملی وزارت و آقای داود ضیا رییس دفتر وزارت اشتراک نموده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار