افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

پوتین: جهان امروز نیازی به ناتو ندارد

 

 

نخست وزیر روسیه با انتقاد ضمنی از عملكرد ناتو در لشكركشی به كشورهای دیگر اضافه كرد: حال كه سربازان ناتو در افغانستان حضور دارند، در این كشور چه می گذرد.

ولادیمیر پوتین’ نخست وزیر روسیه اعلام كرد: ناتو به عنوان تشكیلات نظامی از یادگارهای خرافی جنگ سرد بوده و امروزه دیگر وجود آن به دردی نمی خورد.

پوتین روز چهارشنبه در سخنرانی خود در دوما گفت: زمانی كه ناتو پا به عرصه گذاشت، دنیا به دو قطب غرب و شرق تقسیم شده بود و در مقابل آن پیمان ورشو شكل گرفت، اما امروز وضع فرق كرده است و جهان نیازی به ناتو ندارد.

وی افزود: با این وجود اعضای ناتو برای تثبیت این سازمان نظامی تلاش زیادی می كنند و حتی در اقدامات خود، وظایف و چارچوب های تعریف شده آن را زیر پا می گذارند.

نخست وزیر روسیه با انتقاد ضمنی از عملكرد ناتو در لشكركشی به كشورهای دیگر اضافه كرد: حال كه سربازان ناتو در افغانستان حضور دارند، در این كشور چه می گذرد.

وی ادامه داد: وقتی تشكیلاتی نظامی مانند ناتو می خواهد در یك مساله خاص دخالت كند، باید مشخص كند كه می خواهد اوضاع را تحت كنترل در آورد یا اینكه سربازان خود را به تاراج بفرستد.

وی همچنین در واكنش به اعترضات گسترده مردم مناطق مختلف روسیه به ایجاد پایگاه ترانزیتی ناتو در منطقه اولیانوفسك این كشور جهت انتقال محمولات خود از افغانستان اظهار داشت: تصمیم گرفتیم از برنامه ناتو در این زمینه حمایت كنیم، زیرا در غیر این صورت مجبور بودیم خودمات وارد عمل شویم.

پوتین گفت: ما در برخورد با رویدادهای افغانستان مصلحت گرایانه عمل می كنیم و بر این باوریم كه صلح و ثبات در افغانستان به نفع ماست.

وی تشریح كرد: بر خلاف تصورات، پایگاه اولیانوفسك نظامی نیست، بلكه مكانی برای سوخت گیری و بارگیری نیروهای ناتو می باشد و با منافع ما مطابقت دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار