افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 20 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

پلان عاجل انکشافی و اقتصادی کابل، مورد بحث قرارگرفت

روزگذشته جلسه ای به‌ منظوربحث روی پلان عاجل انکشافی و اقتصادی شهر کابل، به ریاست اشرف غنی در ارگ دایر شد.

در این جلسه که روزگذشته در ارگ دایر گردید و در آن داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، برخی اعضای کابینه، سرپرست ادارۀ مستقل ارگان‌های محل، شماری از مشاورین ریاست‌جمهوری و نمایندگان کشورهای تمویل‌کننده برنامۀ کابل حضور داشتند، پیرامون طرح پیشنهادی پلان انکشافی و اقتصادی شهر کابل بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تأکید گردید که هرچه عاجل برای تطبیق پروژه ها اقدام شود تا نتایج آن سریع به‌دست آید.

الهام عمر هوتکی رئیس ادارۀ مستقل انکشاف زون پایتخت دراین خصوص صحبت کرد و ۱۵ پیشنهاد تطبیق پروژه‌های شامل پلان عاجل انکشافی و اقتصادی شهر کابل را تشریح و به جلسه ارائه کرد.

پیشنهادات عمده در پلان عاجل انکشافی و اقتصادی شهر کابل شامل؛ پاک‌کاری دریای کابل، اعمار ۱۰۰ مکتب و کلینیک در کابل، توانمندسازی زنان، مدیریت توزیع و تنظیم آب و انسجام مارکیت برای زنان می‌باشد که برای اضافه از صد هزار تن زمینۀ کار مهیا می‌گردد.

رئیس ادارۀ مستقل انکشاف زون پایتخت افزود که هدف از پلان انکشافی و اقتصادی برای کابل این است تا زمینۀ اشتغال برای بیشتر مردم فراهم گردد و این پلان بتواند نیازمندی‌های شهر کابل را مرفوع ساخته و آینده بهتر انکشاف را برای شهروندان کابل فراهم سازد.

رئیس‌جمهورغنی، پلان عاجل انکشافی و اقتصادی را برای شهر کابل مهم خوانده افزود که با راه اندازی این پروژه‌ها، زمینۀ کار و اشتغال برای شهروندان مهیا می‌گردد. وی هدایت داد تا بستۀ تشویقی جهت ایجاد انگیزه و تحرک بیشتر درخصوص پروژه‌های شامل پلان انکشافی و اقتصادی کابل ترتیب گردد تا در جلسات تعقیبی، بالای آن بحث همه‌جانبه صورت گیرد.

در این جلسه، نمایندگان کشورهای تمویل‌کننده برنامه کابل صحبت کردند و از پلان انکشافی و اقتصادی شهر کابل استقبال نمودند. آنها ضمن حمایت همه‌جانبه از این پلان گفتند که ما غور بیشتر بالای پلان متذکره خواهیم کرد و زمینه‌های همکاری را در این بخش جستجو می‌نماییم.

تمویل‌کننده‌گان برنامه انکشافی و اقتصادی شهر کابل افزودند که پلان مذکور باید همه‌جانبه باشد تا با تطبیق آن، اقشار مختلف مردم به‌شمول زنان و به‌خصوص فقرا بتوانند شامل کار و از آن بهره‌مند گردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار