- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

پشت پرده محبوبیت رحمت الله نبیل

پاکستان از حکومت افغانستان خواسته است، رحمت الله نبیل در گفتگوهای توافقنامه تبادل اطلاعات استخباراتی کابل- اسلام آباد، حضور نداشته باشد.

مجلس نمایندگان به خاطر لغو ویا تایید این توافقنامه تصمیم ‌گیری خواهد کرد.

یک عضو مجلس نمایندگان گفته است: حنیف اتمر به دلیل نزدیک بودن با انگلستان حامی بزرگ پاکستان است و افغانستان را معامله خواهد کرد.

این سخنان دیروز میان رحمت الله نبیل و نمایندگان مجلس بیان شده است.

 

و اما پشت پرده این ماجرا :

رحمت الله نبیل رییس امنیت ملی کشور که با هماهنگی کامل آمریکا و اظهار رضایت پاکستان بر این پست تکیه زده است، چگونه می شود که اینک پاکستان با وجود وی در ریاست امنیت ملی مخالفت کند؟

یک منبع آگاه در ریاست جمهوری ابراز می دارد که پاکستان با مشوره آمریکایی ها می خواهد حضور نبیل را در امنیت ملی تثبیت کند و برای همین قضیه است که بظاهر ساز مخالف سرداده او را دشمن خود قلمداد کرده است. تا بدین وسیله بتواند رحمت الله نبیل را در میان مخالفان وی که از اقوام دیگری هستند نیز محبوب جلوه دهد.

 

چندی قبل یکی از سناتوران آمریکایی طرحی به رییس جمهور این کشور ارایه داده بود که بر اساس آن، سران قوم پشتون بجای سران دیگر اقوام جایگزین شوند و این زمانی میسر است که سران قوم پشتون در نزد دیگر اقوام از محبوبیت خاص برخوردار باشند که به احتمال قوی جریان رحمت الله نبیل و جنرال عبدالرزاق از همین مقوله است.