افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

پشت پرده سکوت حکومت در قبال تجاوزات سرحدی پاکستان

حصار سرحدی

ظاهر قدیر نماینده ولسی جرگه اظهار داشت جنرال قدم‌شاه شهیم رییس سابق لوی درستیز اردوی ملی به دستور اشرف غنی در سفری به انگلیس توافقنامه‌ای را تحت عنوان مدیریت سرحدی با اردوی پاکستان برای ساخت حصار سرحدی در خط دیورند امضا کرده است.

با وجود اینکه چندین بار نیروهای سرحدی کشورمان در گذشته با نیروهای اردوی پاکستان درگیر شده‌اند که ده‌ها کشته برجا گذاشته است، اما در یک سال اخیر حکومت وحدت ملی در برابر اقدام پاکستان برای ساخت حصار سرحدی در خط دیورند سکوت اختیار کرده است.

ظاهر قدیر نماینده ننگرهار در ولسی جرگه اعلام کرد ساخت حصاری سرحدی در خط دیورند از سوی اردوی پاکستان با توافق حکومت افغانستان صورت می‌گیرد و به همین دلیل رهبران حکومت وحدت ملی در این مورد سکوت اختیار کرده‌اند.

وی افزود: جنرال قدم‌‌شاه شهیم به دستور اشرف غنی در سفرش به انگلیس توافقنامه‌ای را تحت عنوان مدیریت سرحدی به امضا رسانده است که به اردوی پاکستان اجازه ساخت حصار در خط دیورند را می‌دهد.

ظاهر قدیر تاکید کرد حکومت ولسی جرگه را درگیر مشکلات داخلی کرده است تا به این موضوع رسیده‌گی نشود اما ولسی جرگه باید موضع خود را در قبال خط دیورند مشخص کند.

این در حالی است که اشرف غنی در سفرش به شرق افغانستان گفته بود که اردوی پاکستان با ساخت حصار سرحدی نمی‌تواند ملت را از یکدیگر جدا کند.

هفته گذشته سفیر انگلیس در کابل نیز گفته بود که خط دیورند سرحد رسمی بین افغانستان و پاکستان محسوب می‌شود و پاکستان حق دارد تا در سرحدات این کشور حصار بسازد.

اخیرا برخی از فعالان سیاسی و مدنی در کابل نیز سمیناری را تحت عنوان دیورند خط پذیرفته نشده در کابل برگزار کرده بودند که اقدامات اردوی پاکستان را برای ساخت حصار سرحدی در خط دیورند و اظهارات سفیر انگلیس در کابل را به شدت محکوم کردند.

 

  1. وکيل احمد درمان :

    اسلام اعليکم

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار