افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

پروژه صحت شهری توسط دوکتور ثریا دلیل در کابل افتتاح شد

ین پروژه به منظور توسعه و بهبود خدمات صحی در مراکز صحی شهر کابل با کمک مالی 3،5 میلیون دالر دفترهمکاری های بین المللی جاپان (جایکا) و بانک جهانی ایجاد گردیده است.
دوکتور ثریا دلیل سرپرست وزارت صحت عامه امروز پروژه صحت شهری را در شفاخانه ناحیوی دشت برچی با قطع نوار افتتاح نمود.

بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی وزارت صحت، این پروژه به منظور توسعه و بهبود خدمات صحی در مراکز صحی شهر کابل با کمک مالی 3،5 میلیون دالر دفترهمکاری های بین المللی جاپان (جایکا) و بانک جهانی ایجاد گردیده است.

دوکتور ثریا دلیل سرپرست وزارت صحت عامه روز گذشته در مراسم افتتاحیه طی سخنانی گفت که این پروژه 44 باب مراکز صحی را در شهر کابل از لحاظ ادویه اساسی و تجهیزات طبی کمک خواهد کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه افزود این 44 باب مراکز صحی که تحت پوشش این پروگرام در شهر کابل قرار می گیرد، اکثریت آنها در خانه های کرایی عرضه خدمات می نمایند که بدون شک کیفیت عرضه خدمات صحی را تحت تاثیر قرار میدهد.

دوکتور دلیل در ادامه  از شهرداری کابل خواست که در قسمت واگذاری جاهای مناسب برای اعمار مراکز صحی در شهر کابل با این وزارت همکاری نماید و نیز از این کمک و همکاری مالی و تخنیکی دفتر جایکا و بانک جهانی قدردانی نمود.
اطلاعیه می افزاید: عبدالحمید سجادی نماینده شورای ولایتی کابل در ادامه این مراسم، از این اقدام وزارت صحت عامه ستایش نموده و خواهان عطف توجه بیشتر دوکتور ثریا دلیل سرپرست وزارت صحت عامه در خصوص عرضه خدمات بیشتر صحی در ناحیه سیزدهم شهر کابل گردید.

به همینگونه آقای هیروشی نماینده دفتر جایکا پیرامون موضوع صحبت نموده و از همکاری های متداوم مالی و تخنیکی جایکا با صحت عامه افغانستان تعهد به عمل آورد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار