افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 13 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

پایگاه خبری مالزیایی: ادامه حضور نیروهای آمریكایی برای مردم افغانستان قابل تحمل نیست

این پایگاه خبری در ادامه آورده است: تقاضاها برای خروج نظامیان آمریكایی از افغانستان در پی كشتار 16 افغانی به دست یك سرباز آمریكایی به شدت افزایش یافته است.

مالزین اینسایدر در گزارش خود با اشاره به افزایش نفرت از نیروهای آمریكایی در افغانستان، نوشت: در حالی كه آمریكا تلاش می كند تا از طریق مذاكره با گروه های مخالف افغانی ادامه حضور خود را تضمین كند، عصبانیت مردم در افغانستان از این اتفاق به شكل قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش این پایگاه خبری، تنها چند روز پیش از این حادثه دولت آمریكا و افغانستان از پیشرفت ها در مذاكرات درباره موافقتنامنه معاضدت استراتژیك میان دو كشور خبر داده بودند. این موافقتنامه به مشاوران و نیروهای ویژه آمریكایی اجازه می دهد تا پس از خروج نظامیان در سال 2014 از افغانستان همچنان در این كشور بمانند.

مالزین اینسایدر نوشت: این اتفاق می تواند نقطه عطفی در جنگ 11 ساله پرهزینه آمریكا در افغانستان باشد. پارلمان افغانستان نیز با صدور اطلاعیه ای ضمن محكومیت این اقدام اعلام كرده كه كاسه صبر ملت افغانستان از اقدامات نیروهای خارجی در این كشور لبریز شده است.

این پایگاه خبری مالزیایی تاكید می كند: افكارعمومی در افغانستان در پی این حادثه كه پس از اتفاق چندی پیش اهانت به قرآن صورت گرفته است، خواهان خروج هرچه سریعتر سربازان خارجی از این كشور شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار