افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 23 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

پایکوبی اشرف غنی بر گور ثبات و امنیت

بسهولت و سرعت می توان از دست داشتن آگاهانه و خودخواسته دولت وحدت ملی چند پارچه و نامنسجم در بروز و ظهور داعش پرده برداشت. گماردن محمد آصف ننگ بر راس ولایت مرزی فراه مصداقی بر این مدعا است.

 

حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان که دوره های مختلف ریاست دولت انتقالی و موقت و انتخابات پر امید اما متقلب و نیمه مشروع را در بیش از یک دهه گذشته سپری کرد؛ داعش را در افغانستان زاییده ذهن برخی مزدوران و مغرضان خواند و بس!

 

وی در راستای مصاحبه ها و اظهارنظرات سلسله وار خود که هر از چندی با خبرنگاران منطقه ای و بین المللی حول محور افغانستان و تحولات اخیر آن می نماید گروهک تروریستی حباب مانندی همچون داعش را صرفا بزرگنمایی برخی قدرتهای مداخله گر و زیاده طلب در امور افغانستان دانست.

 

کرزی درحالی از عدم حمایت داخلی گروهک تروریستی فاقد موجودیت دولت اسلامی عراق و شام در داخل افغانستان و احتمال حمایت استخبارات خارجی درصورت ظهور آن در خاک زابل، هلمند و غزنی دم می زند که زمینه سازی برای تاخت و تاز داعشی که وجود ندارد انجام می شود!

 

(حکومت وحدت ملی از بدو تولد نامشروع و ناموجه خود که صرفا با عرض اندام کاخ سفید و شخص وزیرخارجه امریکا به مردم ملکی و نهادهای مدنی تحمیل شد؛ تاکنون به انواع و اقسام مختلف قانون شکنی ها، تحرکات مشکوک و نیز یکه تازی دیکتاتورگونه دست یازیده است.)

 

با این توضیح مختصر و اجمالی بسهولت و سرعت می توان از دست داشتن آگاهانه و خودخواسته دولت وحدت ملی چند پارچه و نامنسجم در بروز و ظهور داعش پرده برداشت. گماردن محمد آصف ننگ بر راس ولایت مرزی فراه مصداقی بر این مدعا است.

 

نظر به سوء سابقه و سوء پیشینه محرز معاون سابق فنی وزارت معارف در جاسوسی و خیانت به منافع ملی با همکاری پاکستان و دستگیری حین وقوع زدوبند با استخبارات این کشور، اشرف غنی و دیگر همراهانش خود بر گور ثبات و امنیت افغانستان پایکوبی می کنند.

 

از کرزی انکار و از اشرف غنی اصرار بر قربانی کردن منافع ملی و هرچه بیشتر متزلزل ساختن موضع افغانستان در قلب آسیا با شرح و بسط دادن به پمپاژ تبلیغاتی و طبل توخالی داعش همچنان ادامه دارد. باشد که زمان تعیین کننده پیروز میدان روسای جمهور سابق و کنونی باشد.

 

در تایید برخی بیانات و رد دیگر سخنان رییس جمهور پیشین حکومت افغانستان باید متذکر شد؛ ردپای کاملا محسوس و غیرقابل اغماض قدرتهای رقیب در به آشوب کشاندن افغانستان با مهره های جدید بدون همکاری و حمایت برخی سرسپردگان خاین و مزدور داخلی ممکن نیست. همچنان که در سیزده سال گذشته همکاری پایاپای میان دزدان خودی و بیگانه اثبات شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار