افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

پایان کار ورکشاپ آگاهی دهی از حقوق مهاجر در وزارت امور مهاجرین

وزارت امور مهاجرین

ورکشاپ آگاهی دهی از حقوق مهاجر در وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان سه شنبه هفته گذشته در وزارت امور مهاجرین وعودت کننده گان دایر شده بود، پایان یافت.

در این ورکشاپ که از طرف موسسه حمیده برمکی به همکاری موسسه ماکس پلانک در بخش های آگاهی دهی از حقوق مهاجر و پناهجو، آگاهی دهی از معاهدات و کنوانسیون های منطقوی و بین المللی ، تعریف جامع از مفاهیم مهاجر، پناهجو و بیجا شده و آگاهی دهی از چگونگی قاچاق انسان از طرف ملک ستیز، آگاه امور مهاجرت ، برای اشتراک کننده گان توضیحات داده شد.

رئیس موسسه ماکس پلان در افتتاحیه گفته است که ورکشاپ مذکور چهارمین برنامه این موسسه درسال جاری برای آگاهی دهی از حقوق مهاجر است و این موسسه در دو بخش ورکشاپ های آموزشی و استراتیژی مهاجرت ، با وزارت امور مهاجرین همکاری می نماید.

در محفلی که بخاطر توزیع تصدیق نامه های شاملین ورکشاپ دایرشده بود ،داکتر عالمه معین امور پناهندگان، برخی از مقامات بلند پایه موسسه حمیده برمکی و موسسه ماکس پلان و ملک ستیز مدرس این ورکشاب و برخی از روئسای وزارت امور مهاجرین نیز حضور داشتند.

معین امور پناهندگان در صحبت خویش ضمن اشاره به اینکه مهاجرت به عنوان یک مسئله اجتماعی بوده و است ، در اوایل سال گذشته به عنوان یک بحران بروز نمود.

وی اظهارداشت که دایر شدن این گونه ورکشاب ها برای فهم این بحران و مدیریت آن موثر است وبرای حل بحران مهاجرت باید منافع مهاجر، منافع کشور مقصد و منافع کشور مبدا را باید در نظر داشت.

داکتر عالمه خواهان همکاری موسسه حمیده برمکی در ظرفیت سازی برای کارمندان این وزارت و همکاری در بخش مشاورت در امور مهاجرت ،با وزارت امور مهاجرین شد.

سید حمید ضیا رئیس موسسه حمیده برمکی گفت که این موسسه با امضای تفاهم نامه با وزارت امور مهاجرین همکاری های بیشتری خواهد داشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار