افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

پایان کار نمایشگاه دو روزه فراوردهای کشاورزی در کندهار

یک نمایشگاه دو روزه فراوردهای کشاورزی برای نخستین بار در ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار گشایش یافت. مقام های محلی هدف از برگزاری این نمایشگاه را بلند بردن سطح آگاهی کشاورزان و تشویق آنان به استفاده از شیوه های مدرن زراعت اعلام نموده اند.

 

این نمایشگاه به مناسبت تجلیل از سال نو و روز کشاورز در کندهار برگذار شده است.

 

در این نمایشگاه در چندین غرفه فرآورده های کشاورزان کندهار به نمایش گذاشته است، در نخستین روز این نمایشگاه ده ها تن از پنجوایی و دیگر ولسوالی های کندهار از آن بازدید کردند.

 

شاه محمد احمدی، یک تن از کشاورزان در پنجوایی گفته است:” ما در این جا راه های گسترش صادرات را آموخیتم

 

کشاورز دیگر گل محمد شکران گفته است:” “پنجاه سال میشود که من دهقانی میکنم، اما این اولین بار است که با چنین وسایل زراعتی آشنایی حاصل می کنم.”

 

مقام های محلی کندهار برگذاری این نمایشگاه را برای بازار یابی به فرآورده های کشاورزان اثرگذار می دانند.

 

کشاورز دیگر گفته است:” ما در اینجا سبزخانه ها داریم، اقسام مخلتف از کودهای کیمیاوی و تخم ها را به نمایش گذاشتیم و آموزش های لازم را برای کشاورزان فراهم ساختیم و آنان از این کار بیسار خوش استند.”

 

ولسوال لسوالی پنجوایی گفته است:”این می تواند یک دست آورد خوبی باشد، با این کار کشاورزان می توانند با شیوه های مدرن زراعت و فراوردهای صنعتی آشنایی حاصل نمایند و این گام مثبت به جلو است.”

 

این نمایشگاه برای دو روز در ولسوالی پنجوایی کندهار به روی بازدید کننده گان باز خواهد بود و در آن برای کشاورزان در باره کشت و بهره برداری بهتر نیز اطلاعات داده خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار