افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

پایان درگیری ها در غزنی

در این عملیات ۳۵ طالب کشته و ۳۲ تن دیگر آنان زخمی شده اند و دو تن از نیروهای امنیتی کشور کشته و ۳ سرباز دیگر نیز زخمی شده اند.

 

در پایان این عملیات نیروهای امنیتی ولایت غزنی اعلام کرد که آنان تا کنون موفق شده اند که مسیر شش ولسوالی را از وجود طالبان پاکسازی کنند.

 

ناهور، جغتو، مالستان، اجرستان، جاغوری و رشیدان از جمله ولسوالی های می باشد که نیروهای امنیتی ولایت غزنی از ده روز به این طرف در این مسیر عملیات داشته اند.

 

گفته می شود که قبل از راه اندازی عملیات در این مسیر ها راه های منتهی این ولسوالی ها توسط طالبان مسدود و باشنده گان آنان از رفت و آمد در مسیر شان شکایت داشته اند.

 

در همین حال مقام های امنیتی ولایت غزنی گفته اند که برای تامین امنیت بهتر مسیر های این شش ولسوالی ۱۱ پوسته امنیتی ایجاد شده و سربازان پلیس محلی در آنها مستقر شده اند.

 

پیش از این باشندگان ولسوالی های غزنی از دولت مرکزی خواسته بودند که برای تامین امنیت بهتر باید پوسته های اردوی ملی در مسیر های رفت و آمد شان ایجاد شود.

 

به گفته مقام های امنیتی گروه طالبان و گروه های مختلفی غیر مسوول در مسیر ولسوالی جاغوری با مرکز و سایر ولسوالی ها حضور داشتند و حتی افراد گروه طالبان در برخی از راه ها پوسته های نظامی ایجاد کرده بودند.

 

باشندگان ولسوالی های قرباغ، جاغوری، قیقاق، خوگیانی و اندر غزی پیش از این از ناامنی در مسیر های رفت و آمد شان شکایت کرده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار