افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

پایانی بر حاکمیت ملی تا 2024

جای تردیدی وجود ندارد که افغانستان 2014 تا 2024 کمترین تغییر مثبت و موجهی نسبت به افغانستان 2001 تا 2014 نخواهند داشت با این وصف، چنین میهن فروشی، چنین خیانت یکپارچه و چنین همبستگی برای رسمیت دادن به اشغال افغانستان توسط یانکی ها در تاریخ کشور بی سابقه است.

پارلمان، خانه ملت، مجلس نمایندگان و شورای ملی عناوینی برای جلسات علنی و غیرعلنی منتخبین مردم ملکی هستند که گهی تند و منقطع و گهی کند و منقطع به کار در ساختمان آن می پردازند.

وکلای زن و مردی که می بایست نمایندگان بر حق مردم ملکی و داعیه داران حقوق و مطالبات اتباع افغانستانی باشند؛ بسیاری از پروژه های کلان و قراردادهای حایز اهمیت چندین ساله و قضایی را در پرونده ها خاک خورانده اند و در زودترین زمان ممکن توافقنامه امنیتی را تایید کردند.

اولین امضای نهان اشرف غنی در کمتر از 24 ساعت پس از تحلیف پست ریاست جمهوری اش در قالب امضای حنیف اتمر بر توافقنامه امنیتی با ناتو و پیمان امنیتی با امریکا در اسرع وقت به تایید نمایندگان مجلس با اکثریت قاطع آرای موافق رسید.

کابل واشنگتن ترکیبی است حایز اهمیت و سرشار از انواع و اقسام انتقادات و اعتراضات و ابهامات در میان اتباع افغانستانی و نیز اتباع امریکایی که بنابر گزارش های مستند مخالف سیاست های کاخ سفید هستند اما در زودترین زمان ممکن به امضای شورای ملی می رسند.

این همه تعجیل در دولت وحدت ملی برای جلب رضایت و حمایت امریکا و اثبات خوش خدمتی حکومت دست نشانده سهمیه بندی شده کابل به واشنگتن کاملا در تضاد و تناقض با اهمال کاری، تاخیر، تعلیق و سر باز زدن حکومت پیشین از این توافقنامه و حتی مناسبات دیگر قرار دارد.

اینگونه که با روی کار آمدن محمد اشرف غنی و عبدالله، تمامی ارگ نشینان، نامزدان کابینه، سرپرستان فعلی وزارتخانه ها، نمایندگان دوره کنونی و آتی برای بله قربان گویی و خم و راست شدن پیش سناتورهای امریکایی از یکدیگر سبقت گرفته اند می توان انتظار هر واقعه ای را داشت.

فقط 5 رای مخالف از مجموع 156 وکیل حاضر در صحن علنی پارلمان گویای دسیسه ای گسترده و مهندسی شده در لابلای لایه های حکومتی است که هرگز در هیچ مساله ملی رخ نداده بوده است و تا پای امریکا در میان نباشد نیز دیگر رخ نخواهد داد.

در همین راستا شکریه بارکزی که در کمال صحت و سلامت در صحن علنی مجلس حضور یافته و مشارکت فعالی در جلب نظر دیگر هم قطاران خود بازی می کرد به قوت گمانه زنی ها مبنی بر ترور ساختگی و قرارداد چندین میلیون دالری اش با جنرال شیرمحمد کریمی دامن زد.

با نیم نگاهی به 13 سال گذشته ای که خاک افغانستان زیر مارش ها و پوتین های لجام گسیخته سربازان امریکایی و اروپایی به خون کشیده شد به وضوح می توان دریافت که آنچه کابل را به پاریس مبدل نکرده و حتی دهه ها دور از تمدن و ترقی و تقوا نگاه داشته است همین اسلام امریکا و ظهور امریکا در سرزمین های اسلامی است.

جای تردیدی وجود ندارد که افغانستان 2014 تا 2024 کمترین تغییر مثبت و موجهی نسبت به افغانستان 2001 تا 2014 نخواهند داشت با این وصف، چنین میهن فروشی، چنین خیانت یکپارچه و چنین همبستگی برای رسمیت دادن به اشغال افغانستان توسط یانکی ها در تاریخ کشور بی سابقه است.

به جرات می توان گفت اکثریت قریب به اتفاق تاییدکنندگان این توافقنامه های امنیتی با امریکا و ناتو و نیز تمامی دست اندرکاران پشت پرده در سنا، ارگ و… بزودی صاحب حساب های بانکی در نیویورک و ویزای امریکا خواهند شد.

هرچند ناامنی ها به تمامی در اقصی نقاط افغانستان بیداد می کند و هرروزه گوشه ای از این سرزمین به خاک و خون کشیده می شود و طالبان رسما دم از تشدید وسعت و عمق انتحاری ها و انفجارها درصورت ابقای ناتو و امریکا در کابل می زنند اما سنبه کاخ سفید همچنان پرزور و بی رقیب است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار