افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 10 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

پاکستان نیز مانند افغانستان قربانی سیاست های آمریکا است

این روزها مردم پاکستان مانند بسیاری از مردم کشور ما افغانستان، از سیاست های غرب گرایانه ی دولتمردان خود ابراز تاسف می کنند که جدیدترین این موضوعات تجاوز و حمله ی نظامی آل سعود به کشور یمن می باشد که بر خلاف نظر و عقیده ی مردم و علما، سران حکومت حمایت خود از عربستان اعلام کرده اند.

 

این اختلاف نظر بین 99 درصد از جامعه (متشکل از علما، مردم و برخی دولتمردان) با یک درصد از کسانی که با حمایت غرب، حکومت را در کابل و اسلام آباد در اختیار دارند فقط به موضوع حمله آل سعود به یمن و مصالحه با طالبان و پیمان با آمریکا بسنده نمی شود بلکه در تمامی امور سیاسی پاکستان و افغانستان وجود دارد.

 

به بیان دیگر کسانی هستند در کابل و اسلام آباد که با حمایت غرب به قدرت رسیده اند و اکنون به جهت برآورده شدن منافع اربابان غربی خود، بر خلاف خواسته و نظرات مردم کشورشان تصمیم می گیرند. اگر از حمله عربستان به یمن حمایت می کنند، اگر دم از مصالحه با قاتلین ملت می زنند، اگر بر خلاف تمامی منافع ملی با استکبار جهانی پیمان امضا می کنند، همه و همه به جهت وابستگی شان به غرب است.

 

این وابستگی سران حکومت جدید کابل به آمریکا برای ما بسیار ملموس است. همین موضوع درباره مردم پاکستان نیز صادق می باشد که این کشور همسایه هم قربانی اهداف استعماری کاخ سفید است و نظر و عقیده ی مردم پاکستان بر خلاف نظر و عقیده ی برخی از رهبران به قدرت رسیده در اسلام آباد است.

 

به طور نمونه چندی پیش برخی از مقامات منصف پاکستان مدعی شده اند که چرا آمریکا هیچگاه نقاط تجمع طالبان پاکستان را که اسلام آباد به آنها معرفی می کند، هدف قرار نمی دهد و نقاط دیگری را بمباران می کند؟ آیا این غیر از آن است که سازمان سیا با سران طالبان پاکستان ارتباط داشته و دارد؟

 

آنچه مسلم است اینکه آمریکا به دلیل ترس از استفاده شدن بمب های هسته ای که در اختیار دولت پاکستان قرار داده بر علیه کشورهای دیگر، قصد دارد هر طور که شده زرادخانه هسته ای پاکستان را تحت کنترل خود در آورد و چه راهی بهتر از حمایت از شبه نظامیان برای تصرف این مناطق حساس و مهم.

 

می توان گفت همکاری سیا با طالبان و مدیریت فعالیتهای این گروه های تندرو با هدف تسلط بر تسلیحات هسته ای اسلام آباد صورت می گیرد، هرچند سازمان اطلاعاتی آمریکا مجبور است هر از چندگاهي طالبان پاكستان را هدف قرار دهد تا وجود همكاري بين سيا و طالبان عليه دولت هاي افغانستان و پاکستان پنهان نگه داشته شود.

 

آمریکا توسط دست نشانده های خود در اسلام آباد و کابل، تمامی سیاستهایش را مو به مو در منطقه اجرا می کند و تا زمانی که افرادی چون پرویز مشرف و اشرف غنی و امثالهم در پاکستان و افغانستان حکومتداری خود را مدیون کاخ سفید هستند، هیچگاه به نظر و عقیده ی مردم احترام گذاشته نمی شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار