افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

پاکستان مهمان نوازترین کشور جهان / اخراج مهمان با درج آگهی!

پولیس ایالت پنجاب در وُلسوالی مندی‌بهاوالدین این ایالت با نشر اطلاعیه‌ای از مردم خواسته است که اگر کسی را با ظاهر افغان‌ مشاهده کردند به پولیس اطلاع دهند.

در اطلاعیه پولیس پنجاب آمده است: با در نظر داشت حوادث تروریستی اخیر، از تمام مردم خواسته می‌شود که افراد مشکوک با ظاهر افغان‌ که در مناطق مختلف قهوه پشاوری، میوۀ خشک، اسباب بازی و لوازم خانه را به فروش می‌رسانند، ممکن است با عزم ناپاک در هرجای این کشور، حملات تروریستی را انجام دهند. اگر کسی، افرادی با ظاهر افغان‌ را ببیند که قهوه پشاوری، میوۀ خشک، اسباب بازی و لوازم خانه را به فروش می‌رسانند یا هم افراد مشکوک را دیدند، فوراً به نزدیکترین پُسته پولیس اطلاع داده و یا هم با تماس به نمبر 15، پولیس را با خبر سازند.

رسانه‌های پاکستانی به نقل از پولیس پنجاب راپور دادند که پیگرد پشتون‌های قبایلی در شهر راولپندی تشدید شده است و به آنها کارت شناسایی هوشمند توزیع شده تا رفت‌و آمدهای آنها ثبت شود.

پولیس پنجاب تاکید کرده که تمام پشتون‌ها در یک منطقه جمع شوند تا نظارت و پیگرد آنها برای نیروهای امنیتی آسان باشد.

با این وجود رییس پولیس ایالت پنجاب به روزنامه پاکستان‌تودی گفته است که روند اطلاع رسانی به مردم درباره تروریزم آغاز شده است، اما دستوری برای هدف قرار دادن پشتون‌ها صادر نشده است.

از سوی دیگر، عبدالرئوف سخنگوی پولیس وُلسوالی مندی‌بهاوالدین اعلام کرده که اطلاعیه‌ پولیس این وُلسوالی، در واقع برای اطلاع رسانی به مردم در رابطه با تروریزم صورت گرفته است.

شاهی سید،از سناتوران ارشد حزب عوامی ملی پاکستان نیز به صدای‌امریکا گفته است که در ایالت پنجاب به پشتون‌ها به دیده شک و تردید نگاه می‌شود که باید در مشرانو جرگه این کشور مطرح شود.

وی افزوده است که باید برای توقف چنین اقداماتی تلاش صورت گیرد زیرا باعث ترویج تعصب و نفرت در این کشور می‌شود.

شهریار خان استاد مطالعات بین‌المللی در پوهنتون اقرا پنجاب نیز گفته که برخورد دوگانه با ساکنان قبایلی را در این ایالت نه تنها سبب بیکاری پشتون‌ها شده است بلکه اینکار می‌تواند انگیزه برای قوم پرستی و جدایی طلبی در سطح پاکستان را افزایش دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار