افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

پاکستان طالبان را تهجیز و بسیج می‌کند

فریدون حنفی، یکی از فرماندهان پیشین طالبان می‌گوید که پاکستان طالبان را تهجیز و بسیج می‌کنند. او که اکنون به روند صلح پیوسته‌است می‌افزاید که طالبان از پاکستان دستور جنگ می‌گیرند.

 

آقای حنفی از طالبان می‌خواهد که برای صلح همیشه‌گی در کشور، از روند صلح پشتیبانی کنند.

 

فریدون حنفی که نوزادش را با پرچم افغانستان پیجانده‌است، از برنامه‌های حکومت پشتیبانی میکند.

 

فریدون حنفی می‌گوید: “من چشم‌دید خود را بیان می‌کنم، طالبان از پاکستان دستور می‌گیرند و حتی پنجابی‌ها چندین‌بار مرا به‌خاطر انجام کار‌های خوبم ستایش کردند و پول دادند.”

 

او در ادامه می‌گوید: “وقتی من به ننگرهار تبدیل شدم و اوضاع را دیدم که تمامی گفته‌های پاکستان دروغ است و پنجابی‌ها تصمیم دارند که خانه و کشور مان را ویران کنند و من به غلطی‌های پاکستان پی بردم، تصمیم گرفتم که از برنامه‌های دولت پشتیبانی کنم؛ از همین رو دست از جنگ برداشته‌ام و به برنامۀ صلح پیوسته‌ام.”

 

دو برادر فریدون در صفوف نیرهایی امنیتی‌است و یکی از برادرانش در نبرد با همکاران پیشین فریدون کشته شد.

 

فریدون حنفی، فرمانده پیشین طالبان می‌گوید: “یک برادرم در اردو بود که در جنگ با طالبان کشته شد و برادر دیگر اکنون در اردو است. حالا برادرم را تشویق می‌کنم تا در صفوف نیروهای امنیتی به وطن خدمت کند.”

 

فریدون حنفی که اکنون از برنامه‌های دولت پشیتبانی می‌کند، از همکاران پیشین‌اش و نیز دیگر گروه‌های درگیر می‌خواهد تا از روند صلح پشتیبانی کنند و در بازسازی و صلح همیشه‌گی در کشورشان سهیم شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار