افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 1 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

پاکستان: داعش درافغانستان تقویت می شود!

جنرال قمر بجوا

لوی درستیز اردوی پاکستان گفت: گروه داعش در افغانستان در حال نیرومندشدن است.

جنرال قمر بجوا، لوی درستیز اردوی پاکستان روز گذشته به ساحۀ پاره‌چنار رفته بود، طی سخنانی گفته‌است که پاکستان از ناحیۀ خط دیورند به دسیسه مواجه است. این جنرال نظامی پاکستان گفته‌است هنوز هم از آن‌طرف خط دیورند بالای پاکستان تهدیدهایی وجود دارد و گروه دولت اسلامی یا داعش در خاک افغانستان در حال قدرت‌مندشدن است.
این در حالی‌ست که مقامات کشورمان ادعا می‌کند گروه دولت اسلامی یا داعش در کشور سرکوب گردیده و نمی‌تواند تهدید کلانی به امنیت باشد. پیش از این ناتو هم گفته بود که ساحۀ فعالیت گروه داعش در افغانستان به حداکثر رسیده و بیش‌تر افراد این گروه در حمله‌های هوایی نیروهای خارجی و عملیات‌های نیروهای افغان کشته شده‌اند.
بجوا گفته‌است که مردم پاکستان در برابر دسیسه‌ها نیرومند باقی می‌مانند و ادعا کرده که هدف از تهدیدها، ایجاد تفرقه در میان مردم پاکستان است.
از سویی حکومت وحدت ملی باور دارد که خود پاکستان گروه‌های هراس‌افگن به شمول داعش و طالبان را حمایت می‌کند و آنان را در خاکش پناه داده‌است.
سرمنشی ناتو هم گفت که حکومت افغانستان باید یک راه حل به از میان برداشتن پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان پیدا کند و این پناه‌گاه‌ها در خاک پاکستان نابود گردند.
در همین حال، مقام‌های پاکستانی ادعا می‌کنند که گروه‌های طالبان و شبکۀ حقانی دیگر در پاکستان نیستند و در خود خاک افغانستان حضور دارند. هرچند سنای امریکا نیز حضور پناه‌گاه‌های آنان در پاکستان را تایید کرده و ناتو نیز به دریافت راه حل برای آن تاکید می‌کند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار