افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

پاکستان به هیچ موافقنامه ای متعهد نیست

وزیر داخله افغانستان، علومی گفته است که پاکستان تا هنوز به تعهدات اخیری که در قبال افغانستان داده عمل نکرده است. وزیر داخله ضمن استقبال از تعهدات اخیر پاکستان تاکید می کند که پاکستان بر تعهداتش در قبال مبارزه جدی آن کشور با هراس افکنان هنوز عمل نکرده است.

 

احمدشاه رمضان عضو مجلس نمایندگان در برنامه «خط کابل» گفت: تمام منابع اقتصادی و مالی پاکستان توسط انگلیس و آمریکا تامین می شود. پروژه های بزرگ دنیا در افغانستان ختم نشده است. این تعهدات به اختیار پاکستانی ها نیست. آنها باید به اربابان خود گوش کنند. در طول تاریخ پاکستانی ها نشان داده اند که حتی به موافقتنامه های تجاری عمل نمی کنند. آنها صادق نیستند. امروز این اعتراف را علومی کرده است. فردا امکان دارد سیلی محکمی به صورت اشرف غنی بخورد و این موضوع را متوجه شود.

 

وی اشرف غنی را عامل اصلی ناامنی ها دانست نه پاکستان چرا که وی رهبر کشور است و افزود: اشرف غنی به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نمی کند. چه تعهداتی که در انتخابات داده است و چه تعهداتی که در تفاهمنامه با داکتر عبدالله امضا کرده است. تعهد به بهتر شدن اقتصاد مردم داده بود و اقتصاد به صفر رسید. برای تامین امنیت مردم تعهد داده بود ناامنی زیاد شد.

 

این نماینده مجلس، پاکستان را متعهد به هیچ گونه موافتنامه ای در قبال افغانستان ندانسته و گفت: چند سال است که صحبت هایی با سند در افغانستان می شود. این صحبت ها مبنی بر این است که تمام مشکلاتی که در افغانستان ایجاد می شود توسط پاکستان انجام می شود. وزیر داخله کشور در ابتدا خوشبین بود اما حالا متوجه شده است که پاکستان به هیچ وجه و حتی یک درصد به هیچ موافقنامه ای احترام نمی گذارد، به آن عمل نمی کند و کار خود را می کند. فقط دیکتاتوری اشرف غنی در این روزها است که وی هم کار خود را می کند و هر گونه تفاهمنامه ای را با پاکستانی که بارها خود را نشان داده اند امضا می کند.

 

وی دلیل عدم تعهد پاکستان نسبت به افغانستان را چنین بیان می کند: افغانستان توانمندی آوردن فشار بر پاکستان را دارد اما این کار را نمی کند. در این کشور وقتی رییس امنیت ملی توانمندی مقابله با پاکستان پیدا می کند، برکنار می شود. وزیر دفاعی که می تواند در مقابل آنها بجنگد یا برکنار می شود یا از همان ابتدا معرفی نمی شود. رییس جمهوری که در افغانستان کاندید می شود، فقط شعار می دهد و حتی یکی از آنها را عملی نمی کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار