افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 5 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

پاکسازی 8 قریه درفاریاب از وجود طالبان

پاکسازی

 

بگفته مقامات فاریاب، پس ازآغازعملیات تصفیوی در مربوطات ولسوالی‌های شیرین تگاب و دولت آباد، 8 قریه حاشیه سرک حلقوی از وجود طالبان پاکسازی شد.

 

جنرال کروخیل قومندان لوای اول قول اردوی شاهین در ولایات شمال غرب به رسانه‌ها گفت، پس از چاشت روز شنبه عملیات تحت نام ظفر ۲۱ در مربوطات ولسوالی شیرین تگاب آغاز شد و در نتیجه این عملیات قریه‎های تورتکول بلوچ، گوراوغلی، عظیم آباد، جرقلعه، رحمت آباد و دشت فیض آباد از وجود طالبان پاکسازی شد.

 

کروخیل اضافه کرد، طالبان بدون مقاومت عقب نشینی کردند ولی از اثر حملات هلیکوپترهای اردوی ملی و حمله توپخانه یی، هفت تن از طالبان کشته و دو تن دیگر آنان زخمی شدند.

از سوی هم جنرال الهام فرمانده پولیس فاریاب نیز نتیجه فعالیت دو روز اخیر نیروهای امنیتی را مثبت خوانده می‎گوید که قرار است در ساحات آزاد شده نیروهای پولیس و خیزش‎های مردمی پوسته گذاری شود تا این که از نفوذ دوباره طالبان در منطقه جلو گیری گردد.

 

در همین حال یک منبع استخبارات پولیس می‎گوید که دو تن به شمول یک جوان روز گذشته هنگامی در قریه بلوچ بازداشت شد که یک ماین کنترول از راه دور را در نزدیکی نیروهای خیزش مردمی انفجار داد اما در این انفجار به کسی آسیب نرسید.

ساکنان محل از ابراز نظر در مورد طالبان و خیزش‎های مردمی خود داری می‎کنند اما از دولت می‎خواهند برای مردم امنیت را تامین کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار