افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 27 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

پاکسازی هزاره ها موفق ترین طرح ملی؟!

اینگونه که هر از چندی هزاره ها مورد توجه و الطاف خاص طالبان و لشکر طیبه و القاعده و داعش و دیگر مخالفان مسلح قرار می گیرند و از خانه هایشان یا از شاهراه ها یا هنگام عودت به مرزها ربوده و اختطاف می شوند می توان نوید نتیجه ای ملموس داد.

 

به عبارت دیگر هزاره ها اولین قومی هستند که توسط چچنی ها، اعراب، پنجابی ها و پشتون تبارهای پاکستانی، تندروهای گمراه شده افغان اعم از کوچی ها و…، مورد تهاجم و سوء قصد مرحله به مرحله و مقطعی قرار گرفته اند تا به برنامه ملی جامه عمل بپوشانند.

 

بی اطلاعی از سرنوشت 30 هزاره ربوده شده از زابل، 10 هزاره ربوده شده از غزنی و نیز 20 هزاره ربوده شده از دایکندی همچنان مقطع بندی شده اما نامنقطع ادامه دارد تا بدین ترتیب پاکسازی خاک افغانستان از هزاره ها موفق ترین طرح ملی باشد.

 

در این میان، بی تفاوتی و ناتوانی خودخواسته یا ناخواسته ای که به سرور دانش، محمد کریم خلیلی، حبیبه سرابی، محمد محقق و دیگر بزرگان و سران قوم هزاره تحمیل شده است دست اقوام دیگر در غالب مخالفان مسلح را باز گذاشته است تا به مقاصد شوم خود دست یابند.

 

این نسل کشی خاموش و پاک سازی نژادی در کشوری با انواع و اقسام مختلف تبارها و مذاهب نمی بایست با بی توجهی و بی اعتنایی اقوام سادات، تاجیک، پشتون، ایماق، ازبیک، هندو سیک ها قرار بگیرد که دیگر اقلیت ها نیز در معرض چنین حملاتی قرار دارند.

 

چه اگر بدین منوال از افغانستان 2015 دسته دسته و ده ها به ده ها تن از زنان و مردان هزاره مورد هجوم مخالفان مسلح در ناکجا آباد قرار بگیرند؛ افغانستان 2025 بدن هیچ نشانی از هزاره ها چندان ادعای مضحک و یا غیر قابل انجامی نخواهد بود.

 

پیش از این ورود بی نظارت و ناگهانی پاکستانی ها از خوست و سپس پراکنده شدن در نقاط شمالی و کوهستان های افغانستان مورد بی اعتنایی قرار گرفت تا هزاره ها اولین قربانیان ولی نه تنها ترین یا آخرین قربانیان این نسل کشی جهت دهی شده باشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار