افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

پاکسازی سیزده قریه در بدخشان از وجود طالبان

محبوب الرحمان طلعت عضور شورای ولایتی بدخشان گفت: طی یک عملیات نیروهای امنیتی کشور سیزده قریه در ولسوالی ارگو ولایت بدخشان از وجود طالبان پاکسازی شد.

 

اقای طلعت می گوید که قریه های دهن آب،‌ دشت هزاره، گزان، مدرسه، پنچ دره، ده رمضان، کلر، قریه گچرا، چکا، شیر دره، باغ مبارک، کوزر نشور و شیخ چه از جمله قریه های است که از وجود طالبان پاکسازی شده اند.

 

او می گوید که طالبان پیش از این در این قریه ها حضور داشتند و در عملیات که از چهار روز به این طرف از سوی نیروهای امنیتی کشور راه اندازی شده بود تمامی این مناطق در حال حاضر در کنترل دولت در آمده است.

 

در همین حال وزارت داخله کشور با نشر یک خبرنامۀ گفته است که در عملیات نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی ارگو ۲۸ طالب کشته و زخمی شده اند.

 

در خبرنامه وزارت داخله آمده است که در این عملیات ۲۳ طالب کشته و حدود پنچ نفر دیگر آنان زخمی و نه طالب نیز به نیروهای امنیتی کشور تسلیم شده اند.

 

مقام های وزارت داخله گفته اند که در این عملیات مقدار جنگ افزار طالبان نیز در کنترل نیروهای امنیتی کشور افتاده و امنیت ولسوالی ارگو در حال حاضر تامین است.

 

در همین حال محبوب الرحمان طلعت عضو شورای ولایتی بدخشان می گوید که پیش از این شماری از باشنده های ولسوالی ارگو در شوای ولایتی از طالبان شکایت کرده بودند.

 

طلعت افزود، طالبان در این ولسوالی بالای مردم ظلم می کردند و از آنان عشر و زکات جمع آوری و بالای بعضی خانواده ها در این ولسوالی شب هنگام نان خوردن شان را وضع کرده بودند.

 

طالبان اما تا هنوز ابراز نظر نکرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار