افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 13 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

پاکسازی حومه شهر فراه از وجود طالبان

پاکسازی

 

بگفته مقام های محلی فراه، حملات طالبان توسط قوای هوایی و نیروهای پیاده افغان مهار شده است…

 

محمد آصف ننگ والی ولایت فراه به رادیو آشنا صدای آمریکا گفت حملات طالبان از ساعت ۵ صبح بر سه منطقه “شورآباد ، رج و پل باغ” در حومه شهر فراه شروع شد که با واکنش قوای افغان روبرو شد.

 

آقای ننگ میگوید طالبان در جریان درگیری چند ساعته شان با نیروهای افغان در این مناطق بیشتر از ۲۰ کشته و دستکم ۱۵ زخمی داشته اند.

 

والی فراه همچنان از جان باختن یک سرباز پولیس ملی در این درگیری ها سخن زده میگوید هم اکنون جنگ بصورت پراکنده در منطقه “شش کوره ای ” شهر فراه ادامه دارد.

 

همزمان قول اردوی ۲۰۷ ظفر در افغانستان با نشر خبرنامه ای گفته که در جریان یک عملیات تصفیوی تحت نام “امید نمبر ۱۸ و ۱۹” در قریه جات گینهکان ، نوبهار ، شهر کهنه و دهک متصل به شاهراه ۵۱۷ ولایت فراه ۷ تن از افراد طالبان را کشته و ۱۴ تن دیگر را زخمی نموده اند.

 

در همین حال محمد آصف ننگ والی فراه می گوید که طالبان از سوی کشورهای همسایه برای جنگ با نیروهای امنیتی افغان در این ولایت تجهیز میشوند.

 

آقای ننگ میگوید طالبان در جریان حملات خود بر مناطق مختلف شهر فراه از سلاح های سبک و سنگینی استفاده میکنند که پرهزینه بوده و مرمی های آنها در افغانستان کمیاب است.

 

آصف ننگ والی فراه میگوید طالبان از سلاح هایی چون توپ ۸۲ در مبارزه با قوای افغان کار میگیرند که تنها اردو افغانستان و نیروهای نظامی کشورهای همسایه از آنها برخوردار میباشند.

 

قابل ذکر است که صبح روز پنجشنبه رئیس جمهور غنی در یک ویدیو کنفرانس با محمد آصف ننگ والی ولایت فراه ؛ اوضاع امنیتی این ولایت را جویا شد.

 

والی فراه گفت در این گفتگو رئیس جمهور غنی یک بیانیه رهنمودی برای بهبود وضعیت امنیتی در این ولایت ارایه نموده و عملکرد نیروهای امنیتی افغان در برابر هراس افگنان را تقدیر کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار