افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 28 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

پارک های صنعتی هرات از لحاظ تقاضای مصرف گاز سروی شد

پارک های صنعتی

مشاورمالی و اقتصادی پروژه تاپی با هیئت همراهش، طی سفری به هرات با مقامات این ولایت دیدارو گفتگو کرد.

هیات متذکره در ملاقات های که با رئیس تجارت و صنایع ، معاون اتحادیه معدنکاران  و صنعتگران ولایت هرات  داشتند؛ آنان از عملی شدن پروژه تاپی در آینده نزدیک ابراز خرسندی نموده چالش های خویش را مبنی بر نبود برق  در پارک های صنعتی ابراز داشتند.

محترم توریالی غوثی معاون ریاست تجارت و صنایع آن ولایت گفت که مصارف گاز در این ولایت خیلی زیاد خواهد بود، اگر بجای انرژی ذغال سنگ، نفت و برق در فابریکه ها از انرژی گاز استفاده صورت گیرد. این انرژی به قمیت  ارزان تمام میشود، بنآدر پهلوی 600 فابریکه که در پارک های صنعتی وجود دارد شاید صدها فابریکات دیگر نیز ایجاد گردد، در این اواخر بیش از هزار جریب زمین دیگر بخاطر ایجاد پارک صنعتی جدید در این ولایت اختصاص یا فته است  که در آینده نزدیک این زمین به سرمایه گذاران در بخش صنایع توزیع میگردد.

وی اضافه نمود تنها در پارک صنعتی 600 فابریکه وجود داردکه  250 فابریکه آن فعال و متباقی آن بدلیل نبود انرژی کافی برق غیر فعال میباشد، جایگزینی انرژی ازگاز به جای انرژی ازبرق، نفت و ذغال سنگ استفاده از انرژی های فوق سبب آلودگی  هوا و محیط زیست میگردد. وی افزود که مصارف پول برق سرمایه گذاران وفابریکه داران خیلی زیاد بوده و اگر انرژی گاز جای گزین انرژی برق گردد برای صنعت گران خیلی مفید و اقتصادی تمام میشود.

در اخیر مشاور مالی و اقتصادی پروژه تاپی از پارک های صنعتی دیدن به عمل آوردند و سوال نامه که از طرف پروژه تاپی تهیه گردیده بود با سرمایه گذاران و فابریکه داران در میان گذاشته و در رابطه به موضوع پاسخ ارایه گردید.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار