افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 5 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

پاداش خوش‌خدمتی آمریکا به رژیم صهیونیستی

تشکل های یهودی از توان اجرایی بسیار بالا در دولت آمریکا و نیز قدرت اقتصادی فراوانی برخوردار هستند که بخش اعظم این درآمد را صرف حفظ منافع اسراییل می کنند.

 

سالها است که دولت آمریکا به خاطر حمایت از رژیم صهیونیستی متحمل خسارت‎ها و مخارج بسیار سنگینی می شود و تقریباً تمام سیاست خارجی ایالات متحده را لزوم حمایت از منافع اسراییل تحت تاثیر خود قرار داده است.

 

به گفته سران آمریکایی حمله به افغانستان، عراق، سوریه و … به بهانه مبارزه با تروریست انجام شده است و حتی برخی از خودی ها هم دلایلی نظیر تسلط بر منابع نفت و گاز و معادن خاورمیانه و یا جنگ افروزی برای فروش تسلیحات را برای این حملات در نظر می گیرند، اما واقعیت چیز دیگری است.

 

آیا واقعاً منابع نفت و گاز عراق ارزش چنین جنگ گران قیمتی را دارد؟ آن هم در شرایطی که بزرگترین تولید کننده نفت در خاورمیانه یعنی عربستان و نیز قطر به عنوان صاحب یکی از بزرگترین ذخایر گازی منطقه شریک بی چون و چرای امریکا است؟

 

با کمی تحقیق می توان حقیقت را برملا کرد و آن هم چیزی نیست جز غده ای سرطانی به نام رژیم صهیونیستی!!! می توان گفت ذخایر سرشار منطقه خاورمیانه پاداشی برای خوش خدمتی های یانکی ها به اسراییل محسوب می شود.

 

امریکا به عنوان مرکز اصلی یهودیان در جهان است و دامنه فعالیت های صهیونیستی در این کشور آنچنان گسترده است که برخی از متفکران شرقی، امریکا را حیاط خلوت اسراییل می دانند.

 

در آخرین آمار منتشر شده تعداد سازمان های یهودی امریکایی به ۳۴۸ مورد بالغ می شود. به این تعداد باید کنیسه ها را نیز افزود، کنیسه و سایر مراکز دینی یهودی نه تنها جایی برای عبادت، بلکه محلی برای اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تبدیل شده‌است. البته این سازمان ها کمتر به طور مستقیم با مردم امریکا روبرو می شوند و بیشتر سعی در تاثیرگذاری بر روی رجال سیاسی دولت آمریکا دارند.

 

بدین ترتیب می‌توان گفت بسیاری از دولتمردان امریکایی عروسکی در دستان لابی های صهیونیستی هستند اما به راستی علت این سرسپردگی چیست؟

 

تشکل های یهودی از توان اجرایی بسیار بالا در دولت آمریکا و نیز قدرت اقتصادی فراوانی برخوردار هستند که بخش اعظم این درآمد را صرف حفظ منافع اسراییل می کنند.

 

کمیته امور عمومی آمریکا و اسراییل یکی از این تشکل ها است که سالانه ۶۰ میلیون دالر از درآمد خود را صرف منافع اسراییل می کند و کمیته‌های اقدام طرفدار اسراییل متشکل از ۳۰ کمیته حامی اسراییل است در واقع امر بازوی اجرایی «کمیته امور عمومی آمریکا و اسراییل» محسوب می‌شود و چندین سازمان و تشکل دیگر که سرتاسر آمریکا را به تصرف خود درآورده‌اند.

 

خاندان روچیلد، خاندان راک فِلِر، خاندان مِندِز، خاندان آبنادانا، خاندان بِنونیزد و دیگر خاندان های یهودی نیز به واسطه ثروت بی‌شمار خود نبض اقتصاد آمریکا را در دست دارند و در مقابل با استفاده از این قدرت اقتصادی، قدرت سیاسی نیز برای خود دست و پا کرده اند. روچیلدها یکی از همان کسانی هستند که در اواخر قرن نوزده سنگ بنای تشکیل رژیم جعلی اسراییل را با انتشار پروتکل یهود بنا نهادند.

 

از سویی دیگر عضویت اکثر سیاستمداران آمریکایی در لژهای فراماسونری که رهبری بیشتر این لژها در اختیار یهودیان است نیز مزید بر علت است؛ براساس نظام سلسله مراتبی حاکم بر این لژها، تصمیمات مورد نظر رهبران آن به راحتی و بی چون و چرا توسط اعضا اجرا می‌شوند.

 

برای درک اهمیت میزان کمک‌های آمریکا به اسراییل کافی‌ است اشاره کنیم به سخنان وزیر دفاع وقت اسراییل «گابی اشکنازی» که در سال ۲۰۱۲ اظهار داشته بود: «میزان کمک مالیات دهندگان آمریکایی به سیستم دفاعی اسراییل بیش از کمک مالیات دهندگان اسراییلی است.»

 

با وجود تمام این دست‌های پشت پرده که بر تک تک تصمیمات کنگره و دولت آمریکا حکومت دارند، به نظر می‌رسد هر گونه تصمیمی که کوچک ترین منافاتی با منافع اسراییل داشته باشد، غیرممکن است و همین امر توافق با دولت آمریکا را در عرصه بین المللی بسیار دشوار می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار